"حسینیه کتاب" در خراسان رضوی فعال شد

مشهد- ایرنا- اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با برپایی آیین اذن عزا از حضرت امام رضا (ع)، "حسینیه کتاب" را با شعار "یا حسین(ع)، زیر علمت کتاب می‌خوانم" در این استان راه‌اندازی کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد روز سه شنبه در آیین آغاز به کار حسینیه کتاب در مشهد، اظهار داشت: ضعف فرهنگی از معضلات کنونی جامعه است، شهر از لحاظ اجتماعی نیاز مبرمی به رشد فرهنگی، درک و آگاهی دارد و این مهم با همکاری و همیاری دستگاه هایی همچون اداره کل کتابخانه های عمومی استان محقق می شود.
حجت الاسلام حسن منصوریان با اشاره به شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: این شرایط خاص باعث عدم برگزاری مراسم عزاداری به صورت حضوری شده است، اما مهم این است که بتوانیم راهی برای اقامه عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) پیدا کنیم، در واقع همانطور که شیوه زندگی مردم با وجود کرونا تغییر کرد، باید شیوه های عزاداری را نیز تغییر دهیم.
وی اضافه کرد: این تغییر شیوه به کمک ایده پردازی و کار خلاقانه یک دستگاه فرهنگی و مدیری خوش ذوق در قالب طرح حسینیه کتاب طراحی و عملیاتی شده است و امیدوارم با حمایت از این گونه ایده ها، بتوانیم به عنوان خادمان حضرت رضا (ع) در مشهد مقدس، به واقع به ساحت اهل بیت(ع) ادای دین کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز گفت: این مراسم اعلام آغاز به کار محفل عاشورایی کتابداران و همچنین آغاز دومین سال برنامه های حسینیه کتاب است و امیدواریم با یاری خداوند این حسینیه به همت هیات کتابداران عزادار و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان باشکوه تر و موثرتر از سال پیش برگزار شود و افراد بیشتری از برنامه های بصیرتی و معرفتی این حسینیه برخوردار شوند.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: هدف ما از انتخاب شعار "یاحسین (ع)، زیر علمت کتاب می خوانم" این است که بتوانیم به پشتوانه این ایام، با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زیر علم حضرت سیدالشهدا(ع)، برنامه هایی اجرا کنیم که مورد رضای پروردگار عالم و مورد توجه حضرت ولیعصر(عج) قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: باید خادمی امام حسین (ع) را از طریق ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسعه دهیم.
برنامه های تولیدی حسینیه کتاب در دهه اول محرم ۱۴۴۳ هر شب ساعت ۲۱ از طریق پلتفرم اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به نشانی https://www.skyroom.online/ch/khrpl/mashadpl  پخش می شود که بخش هایی از این برنامه نیز توسط برنامه هفت اقلیم، رادیو فرهنگ در ساعت ۲۰:۳۰ هر شب پخش خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha