نیکاراگوئه سفرایش را از چند کشور آمریکای لاتین فرا خواند

تهران- ایرنا- نیکاراگوئه در اقدامی متقابل، سفرایش را از چند کشور آمریکای لاتین با هدف مشورت در مورد یکسری مسائل سیاسی فراخواند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکاراگوئه در حالی سفرایش را از مکزیک، آرژانتین، کلمبیا و کاستاریکا فراخوانده که این کشورها اخیرا سفرای خود را از نیکاراگوئه فراخوانده بودند و دولت دانیل اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه این تصمیم را اقدامی متقابل توصیف کرد.

این کشورهای آمریکای لاتین اعلام کرده بودند که در اعتراض به اقدامات دولت نیکاراگوئه علیه مخالفانش این تصمیم را اتخاذ کرده اند.

دولت اورتگا ضمن اشاره به مواجهه با مداخله‌ خارجی ها در امور این کشور و غلبه موفقیت آمیز بر آن عنوان کرد که دولت نیکاراگوئه این چنین اقدامات و مداخله‌های خارجی را محکوم می کند.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز اخیرا اتهاماتی را علیه دولت اورتگا مطرح کرده بود.

قرار است در ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری در نیکاراگوئه برگزار شود و دانیل اورتگا به دنبال چهارمین دور متوالی حضورش در سمت ریاست جمهوری این کشور است.

انتخابات عمومی نیکاراگوئه ۷ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۶ آبان ۱۴۰۰) برای تعیین رئیس‌جمهوری، ۹۰ نماینده مجلس ملی و ۲۰ نماینده «پارلمان آمریکای مرکزی»  برگزار خواهد شد. 

دانیل اورتگا ۷۵ ساله رییس جمهوری نیکاراگوئه که از سال ۲۰۰۷ در این منصب قرار دارد، اخیرا اعلام کرده بود که برای چهارمین دوره متوالی در رقابت انتخاباتی هفتم نوامبر سال جاری میلادی (۱۶ آبان) شرکت خواهد کرد.

چالش‌های سیاسی با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات در حالی در نیکاراگوئه در حال داغ‌تر شدن است که اتحادیه اروپا در ادامه تحریم‌های آمریکا علیه این کشور از تحریم همسر و پسر اورتگا به بهانه ادعای نقض حقوق بشر خبر داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha