لاوروف:غرب برای ایجاد ابهام درنتایج انتخابات دومای روسیه آماده می شود

مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که غرب برای زیر سوال بردن انتخابات دومای روسیه که ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد، آماده می شود.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از ریانووستی، لاوروف امروز در جریان افتتاح ستاد حمایت اجتماعی از حزب حاکم روسیه واحد گفت: ما اطلاع داریم که غرب زمینه را فراهم می کند تا نتایج انتخابات دومای روسیه را زیر سوال ببرد. 

 وی افزود: به مسائل داخلی روسیه بویژه انتخابات این کشور در خارج از کشور در وهله اول شرکای غربی توجه خاص دارند. آنها سعی می کنند از سازمان های بین المللی برای دشوار کردن برگزاری انتخابات در روسیه استفاده کنند.

لاوروف ادامه داد که اکنون  هم از سازمان امنیت و همکاری اروپا برای اقدامات علیه روسیه استفاده می کنند که رویکرد آن معایر با تعهدات دفتر این سازمان و مرکز نهادهای دمکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا است.

سازمان امنیت و همکاری اروپا روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل شرایط برای محدودسازی شمار ناظران در انتخابات باتوجه به اوضاع همه گیری کرونا، بر انتخابات دوما نظارت نخواهد کرد.

 لاوروف با بیان اینکه برای زیر سوال بردن نتایج انتخابات دومای روسیه ازطرف غرب زمینه سازی می شود، اظهار کرد: ما بر این وضعیت نظارت می کنیم و از آن نتیجه گیری لازم را به عمل می اوریم و تدابیر مناسب بکار خواهیم گرفت.

لاوروف در فهرست نامزدهای حزب حاکم روسیه واحد برای انتخابات پارلمانی در این کشور است. 

انتخابات در سطوح مختلف در روسیه روز ۱۹ ماه سپتامبر (۲۸ شهریور ماه) برگزار می شود و در آن نمایندگان دومای روسیه و شوراهای محلی ۳۹ منطقه روسیه و نیز استانداران ۹ منطقه روسیه انتخاب خواهد شد.

وزیر امور خارجه روسیه پیش تر گفته بود که غرب با طرح اتهامات اثبات نشده در موضوع ناوالنی و دیگر موضوعات علیه روسیه به دنبال متزلزل کردن ثبات سیاست داخلی در کشور در آستانه انتخابات است.

به گزارش ایرنا،لاوروف گفت: غرب تلاش می کند کمربند بی ثباتی را در استانه انتخابات ما در اطراف روسیه بخصوص از طریق بلاروس و مولداوی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: احتمال دارد که ناظران بین المللی عوامل تحت تاثیر قرار دادن انتخابات در روسیه باشند.

سرگئی نارشکین رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه نیز به تازگی در مورد اقدامات تحریک آمیز در انتخابات دوما و ریاست جمهوری روسیه هشدار داد.

  نارشکین به شبکه تلویزیونی روسیه ۱ گفت: مخالفان کشور ما درحال آماده شدن کامل برای انجام اعمال تحریک آمیز هستند. 

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در پاسخ به این پرسش که این اقدامات چه زمانی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: دسیسه ها علیه کشور ما در (انتخابات) سال ۲۰۲۱ و انتخابات سال ۲۰۲۴ انجام خواهد گرفت.

به گفته وی اطلاعات معتبر در دست است که این گونه اعمال در چه مناطقی رخ می دهد و به چه نقاطی ضربه زده خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha