۱۸ مرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۴۲
کد خبر: 84432030
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی «ثمر» منتشر شد

۱۸ مرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۴۲
کد خبر: 84432030
فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی «ثمر» منتشر شد

تهران-ایرنا-فرهنگسرای خانواده با مشارکت مدیریت هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نخستین دوره جشنواره نمایشنامه‌نویسی «ثمر» را برگزار می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از فرهنگسرای خانواده، این جشنواره به منظور کشف استعدادهای جدید در حوزه نمایشنامه‌نویسی و بهره‌گیری از تجارب نمایشنامه‌نویسان و هنرمندان تئاتر با رویکرد خانه و خانواده و با اولویت موضوع فرزندآوری در سه بخش نمایشنامه‌نویسی برای آثار صحنه‌ای، نمایش کودک و نوجوان و نمایش محیطی و میدانی برگزار می‌شود.

شرایط حضور در جشنواره به این شرح است: آثار ارسالی نباید قبلا در جایی چاپ، اجرا و یا در مسابقه دیگری شرکت کرده باشند، جشنواره محدودیت سنی ندارد، شرکت کنندگان  می‌توانند در تمام بخش ها حضور داشته باشند و در هر بخش تنها دو اثر می توانند ارائه کنند و آثار اقتباسی باید با ذکر منبع ارسال شوند.

نمایشنامه‌نویسان برای حضور در جشنواره باید فرم تکمیل شده شرکت در جشنواره را به همراه فایل PDF نمایشنامه مورد نظر تا ۱۱ دی به نشانی jashnvareh.samar۱۴۰۰@gmail.com ارسال کنند. نام و نام خانوادگی کامل متقاضی/شماره تماس/آدرس و میزان تحصیلات باید در ابتدای فایل نمایشنامه نوشته شود و تصویر کارت ملی یا شناسنامه همراه سایر مدارک ارسال شود. فرم شرکت در جشنواره در سایت فرهنگسرا به نشانی khanevadeh.farhangsara.ir در دسترس است.

جوایز نخستین دوره جشنواره نمایشنامه‌نویسی «ثمر» در بخش صحنه‌ای شامل نفر اول: ۵۰ میلیون ریال، نفر دوم: ۴۰ میلیون ریال و نفر سوم: ۳۰ میلیون ریال، در بخش کودک و نوجوان؛ نفر اول: ۴۰ میلیون ریال، نفر دوم: ۳۰ میلیون ریال، نفر سوم: ۲۰ میلیون ریال و بخش میدانی و محیطی؛ نفر اول: ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم: ۲۰میلیون ریال و نفر سوم: ۱۰میلیون ریال است.

آثاری که به موضوع فرزندآوری پرداخته باشند در صورت کسب رتبه برتر هر بخش علاوه بر دریافت جایزه نقدی آن بخش، مبالغ دیگری را نیز به عنوان تقدیر دریافت می‌کنند.

داوری آثار ۱۱ تا ۳۰ دی انجام می‌شود و اعلام برگزیدگان و آئین پایانی جشنواره سوم بهمن در صورت مهیابودن شرایط به صورت حضوری برگزار و در غیر این صورت برگزیدگان از طریق رسانه‌ها معرفی می‌شوند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۸۸۵۵۴۰۱۸- ۰۲۱ و یا ۰۹۹۰۲۷۵۱۶۷ تماس بگیرند.

انتشار ویدیوکلیپ «هم نوا»

فرهنگسرای خانواده همزمان با هفته گرامیداشت خانواده با هدف تحکیم بنیان خانواده، پایدارسازی و قوام‌بخشی به روابط عاطفی و خانوادگی ویدیوکلیپ «هم نوا» را در فضای مجازی به نشانی Farhangsara_khanevade@ منتشر کرد.

با توجه به نقش اساسی خانواده و ایجاد روابط عاطفی در ازدواج، این ویدیوکلیپ به سخنان غلامعلی افروز(استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس شورای اندیشه‌ورز خانواده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) درباره اهمیت نهاد خانواده و حقوق عاطفی زوجین اختصاص دارد و سیدکاظم فروتن(عضو شورای اندیشه‌ورز خانواده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) کارشناس دیگر این برنامه به نقش مسائل اقتصادی در زندگی مشترک و بررسی شناخت تفاوت‌های زن و مرد می‌پردازد.

ارتقای کیفیت زندگی و ارتقای نشاط در خانواده‌ها از دیگر اهداف تولید و انتشار ویدیوکلیپ «هم نوا» است.

از سال ۱۳۸۶، ۲۵ ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است؛ علت انتخاب این روز شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره دهر که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است، عنوان شده است. این سوره در شأن اهل بیت پیامبر(ص) است و به همین مناسبت از سوی شورای فرهنگ عمومی همراه با تکریم بازنشستگان روز خانواده نیز نامگذاری شده است.‌

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha