۳۲۰ تفاهم‌نامه و موافقتنامه برای تحقق عدالت جنسیتی منعقد شد

تهران - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری به تشریح تلاش‌ها در دولت دوازدهم از نظر دستاوردها و تحولات حوزه زنان پرداخت و گفت: در این دوره ۳۲۰ موافقتنامه و تفاهم‌نامه میان معاونت و دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد مرتبط در جهت تحقق عدالت جنسیتی و تحکیم بنیاد خانواده منعقد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در نشستی که به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار و به منظور ارائه گزارش و تشکر معاون رییس جمهوری از خبرنگاران حوزه زنان و خانواده که در معاونت امور زنان و خانواده برگزار شد، افزود: خوشبختانه در دوره دولت تدبیر وامید بسیاری از تلاش های گذشته به ثمر و نتیجه رسید.

وی در مورد لوایح حقوقی حمایتی زنان که در معاونت پیشنهاد شد، گفت: همچنین در عرصه حقوقی هم مجموعه ای حدود سی لایحه و ‌ پیشنهاد مانند لایحه صیانت و حفظ کرامت زنان در برابر خشونت و تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند و لایحه حمایت حقوقی از اطفال و نوجوانان تنظیم شد و به دولت ارسال شد که برخی از آن در مجلس تصویب و آیین نامه اجرایی آن ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: همچنین تلاش شد ۹۰۰ مورد مقررات مربوط به زنان در قانون اصلاح شود.

معاون امور زنان یادآور شد: توان افزایی سازمان های مردم نهاد از دیگر اقدامات معاونت در جهت توان افزایی و گسترده تر شدن فعالیت های تشکل ها در تحقق عدالت جنسیتی بود. همچنین ۲۰ مستند درباره زنان کارآفرین و بانوان خدوم توسط معاونت تهیه شده است که در سایت هاشور در دسترس همگان قرار دارد.

ابتکار تاکید کرد: امیدواریم دولت بعد این مسیر مبتنی بر داده های روز و فرهنگ ایرانی و اسلامی را ادامه دهد.

در این دوره انتشار اخبار حوزه زنان از رسانه ملی محروم بود

معاون امور زنان اظهار داشت: خبرنگاران تلاش می کنند تصویری از واقعیت ها ارایه دهند تا مردم بر اساس آن قضاوت و ارزیابی واقع بینانه داشته باشند؛ خبرنگارانی که در راه  تلاش، جان دادند.

وی ادامه داد: دولت دوازدهم دوران بسیار دشواری را در ۱۴۰۰ روز گذراند، دوره ای که با جنگ اقتصادی و تحریم، بحران های طبیعی سیل و زلزله و شیوع کرونا که  کشور را گرفتار کرد، روبه رو بود.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه از همه این موارد سخت تر، جنگ روانی است که از داخل و خارج به شدت به دولت فشار تحمیل کرد.

به گفته ابتکار، این موارد کار خبرنگاری را در انتقال پیام و بیان واقعیت و ارتباط گیری با مردم دشوار کرد که باعث شد ذهنیتی غیرواقعی در ذهن مردم شکل گیرد که متاسفانه انتقال خیلی از اخبارهای معاونت امور زنان  و حوزه زنان دشوار شد تا آنجا که فعالیت ها به گوش مردم نرسید.

وی افزود: معاونت امور زنان در این دوره محدودیت ها و کمبودها و کاستی های زیادی داشت تا آنجا که سهم و حقی که هر بخش دولتی از رسانه ملی باید داشته باشد را هم در سطح حداقلی داشت.  

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه در سطح ستاد و رسانه ملی مطالب ما جایگاهی نداشت و فضایی به آن اختصاص داده نشد، تاکید کرد: پیش از این چنین روالی برای حذف نیمی از جمعیت کشور سابقه نداشته است.

ابتکار یادآور شد: به همین دلیل تلاش کردیم در انتشار صحیح اخبار با خبرگزاری ها همکاری بیشتری صورت گیرد ضمن اینکه در فضای مجازی تلاش شد تا انعکاس خبر به صورت اینفوگراف، موشن و پادکست و غیره صورت گیرد.

وی یادآور شد: بعد از شیوع کرونا، شکل رسانه هم تغییر کرده لذا ما بیشتر در فضای مجازی با اطلاع رسانی سروکار داریم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha