۲۳پنالتی برای استقلال وعدد تلخ۶؛وریابیشترین،ارسلان بهترین،قایدی بدترین

تهران- ایرنا- استقلال در این فصل ۲۳ پنالتی را به سوی دروازه رقبا نشانه رفت که ۶ پنالتی از دست رفت.

به گزارش ایرنا، استقلال در دیدار فینال جام حذفی به مصاف فولاد خوزستان رفت و پس از تساوی بدون گل در ۱۲۰ دقیقه، در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر ۲ شکست خورد تا مانند سال گذشته دستش از رسیدن به جام قهرمانی کوتاه بماند.

آبی‌پوشان تهرانی برای دومین بار در این فصل سرنوشتشان به ضربات پنالتی سنجاق شد وبرعکس دفعه قبل که موفق شدند پرسپولیس را از پیش رو بردارند این بار نتیجه را به سرخپوشان اهوازی واگذار کردند و نایب قهرمان شدند.

به جز این ۲ مسابقه که به ضربات پنالتی کشیده شد آبی‌پوشان پایتخت در فصلی که گذشت و در لیگ، لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی پنالتی‌های متعددی را صاحب شدند که در این گزارش به آنها خواهیم پرداخت.

استقلال در لیگ برتر ۷ پنالتی داشت که این پنالتی‌ها مقابل گل‌گهر سیرجان(۲)، سایپا، فولاد خوزستان(۲) و نساجی(۲) به دست آمد. به جز پنالتی وریا مقابل گل گهر و پنالتی قایدی مقابل نساجی ؛ الباقی پنالتی‌ها تبدیل به گل شد. در لیگ قهرمانان اسیا چهار پنالتی در ۶ بازی برای استقلال گرفته شد که همه آنها توسط دیاباته زده شد و تنها یکی از این پنالتی‌ها به وسیله گلر الشرطه مهار شد. در جام حذفی هم به جز ۹ پنالتی در جریان ضربات پنالتی، سه پنالتی در جریان مسابقات با موفقیت به گل تبدیل شد. با این وجود در مجموع، سه پنالتی از ۱۲ پنالتی جام حذفی به هدر رفت تا بدترین آمار آبی‌ها در این جام به ثبت برسد؛ آنها ۲۵ درصد پنالتی‌های خود را در این جام به هدر دادند.

آبی‌های پایتخت ۲۳ پنالتی را در این فصل به سمت دروازه رقبای خود روانه کردند که ۱۷ پنالتی گل شد و ۶ پنالتی از دست رفت. از آن ۶ پنالتی، چهار توپ را گلرها مهار کردند و ۲ توپ به بیرون رفت. حدود ۷۴درصد پنالتی‌ها گل شد و حدود ۲۶ درصد پنالتی‌ها از دست رفت.

۲۳پنالتی برای استقلال وعدد تلخ۶؛وریابیشترین،ارسلان بهترین،قایدی بدترین

وریا غفوری با زدن هشت پنالتی رکورددار پنالتی‌زن‌های این فصل استقلال بود. او به جز یک پنالتی، هفت ضربه دیگرش را با موفقیت به گل تبدیل کرد. شیخ دیاباته با زدن پنج پنالتی در رده دوم است. او نیز فقط یک پنالتی را به هدر داد.

در میان نفراتی که بیش از یک پنالتی زدند؛ ارسلان مطهری بهترین آمار را مال خود کرده است. مهاجم شماره ۷۲ آبی‌ها هر سه پنالتی‌اش را به تور چسباند و آمار ۱۰۰ درصدی برجای گذاشت. فرشید اسماعیلی چهارمین بازیکنی بود که تعداد پنالتی‌هایش بیش از یکی بود. او به پرسپولیس گل زد ولی مقابل فولاد ناکام ماند.

بابک مرادی و مهدی مهدی‌پور ۲ بازیکنی بودند که تک پنالتی‌شان به گل تبدیل شد و داریوش شجاعیان تنها نفری نام گرفت که از پس گل کردن تک شانس خود از روی نقطه پنالتی برنیامد. مهدی قایدی اما دارنده بدترین آمار بود. او هر ۲ پنالتی خود در این فصل را از دست داد.

آبی‌ها هر وقت به پنالتی رسیدند در پایان تیم شکست خورده میدان نبودند و در ۱۱بازی به ۱۰برد و یک تساوی رسیدند و تنها در ۲ مسابقه پنالتی نتوانست مانع از باختشان شود؛ ۲ بازی با فولاد در هفته دوم لیگ برتر و فینال جام حذفی. دقیقا پنالتی اول و آخر استقلال در این فصل نیز مقابل همین تیم زده شد. اولی را وریا گل کرد و آخری را داریوش شجاعیان به هدر داد.

۲۳پنالتی برای استقلال وعدد تلخ۶؛وریابیشترین،ارسلان بهترین،قایدی بدترین

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha