هوانیروز آبیک ۶۶۵ ساعت پرواز اورژانسی انجام داده است

قزوین – ایرنا - فرمانده هوانیروز پایگاه هفتم شهید امینی آبیک از انجام ۶۶۵ ساعت پرواز اورژانسی در قالب عملیات امداد و نجات و جابه جایی مصدومان از سال ۹۳ تاکنون از سوی نیروهای این پایگاه خبر داد.

سرهنگ ستاد خلبان مهرداد بخشیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار افزود: در این پروازها ۶۰۱ مصدوم شامل زنان باردار برای زایمان، مصدومان حوادث جاده ای و سوانح کوهستان جابه جا شده و به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیشترین تمرکز عملیات های اورژانسی هوانیروز آبیک بر روی انتقال بانوان باردار برای زایمان که در مناطق دور افتاده قرار دارند بوده و حتی یک نوزاد نیز در بالگرد این نیرو به دنیا آمده است.

این مسوول گفت: هوانیروز آبیک معین ۱۰ استان به ویژه تهران است و از نظر قدمت زیر نظر پایگاه هوانیروز قلعه مرغی تهران بوده و جزو اولین پایگاه های ایران محسوب می شود.

وی اضافه کرد: بالگردهای این پایگاه علاوه بر ماموریت های آموزشی در اطفای حریق، ماموریت های مردمی و فرهنگی مانند ساخت فیلم های سینمایی و مناسبت های مختلف مانند ارتحال امام(ره)، گلباران دهه فجر و رژه هوایی ایفای وظیفه می کنند.

بخشیان همچنین گفت: پایگاه هوانیروز ۱۱ سال است در آبیک مستقر شده اما متاسفانه بیشتر مدیران استان از این موضوع اطلاع ندارند و از پروازهای هوانیروز اظهار بی اطلاعی می کنند.

وی همچنین با اشاره به سختی های کار خبرنگاری،افزود: امروزه رسانه ها وظیفه دشوار و حساسی را عهده دار هستند و با فعالیت های خود و ارایه اخبار و گزارش های دقیق بتوانند به حل مشکلات جامعه کمک کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha