مشعل: امیدواریم بازداشت شدگان در عربستان مورد عفو قرار گیرند

تهران - ایرنا - رهبر «جنبش حماس» در خارج از فلسطین ابراز امیدواری کرد که فلسطینیان و اردنی‌های بازداشت شده در عربستان مورد عفو «ملک سلمان» شاه سعودی قرار بگیرند و این پرونده برای همیشه مختومه شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «خالد مشعل» در پیامی صوتی به خانواده‌های بازداشت شدگان تاکید کرد که ما معتقدیم که هنوز فرصت برای پایان دادن به این پرونده باقی است و پس از صدور احکام غیرمنصفانه و دردآور در حق این افراد، امیدواریم شاهد اقدامی سیاسی از سوی سعودی باشیم و این بحران حل و فصل شود.

رهبر جنبش حماس در خارج از فلسطین ضمن انتقاد شدید از احکام صادره توسط دادگاه سعودی علیه فلسطینیان بازداشت شده در عربستان، تصریح کرد که ما فکر می‌کردیم جلو انداختن زمان دادگاهی، دلیلی بر مختومه اعلام کردن این پرونده باشد، اما هنوز هم معتقدیم که فرصت برای بستن این پرونده باقی است.

اخیرا دادگاه سعودی برای «محمد الخضری» نماینده حماس در عربستان ۱۵ سال زندان و برای شمار دیگری از فلسطینیان و اردنی‌ها احکام حبس کوتاه و بلند مدت صادر کرده است.

حماس پیش از این اعلام کرده بود که عربستان تقریبا ۶۰ فلسطینی از اعضا و هواداران حماس از جمله الخضری و فرزندش هانی را از آوریل ۲۰۱۹ میلادی بازداشت کرده است، بدون آنکه جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha