۷۱۳ فرهنگی در کیش علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند

کیش - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: به منظور تامین سلامت دانش آموزان و فرهنگیان این جزیره ۷۱۳ نفر علیه ویروس کرونا واکسینه می شود.

پرویز حیدری راد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح واکسیناسیون فرهنگیان ۶۶۳ معلم و ۵۰ نیروی خدماتی و راننده علیه ویروس کرونا واکسینه خواهند شد.

وی اضافه کرد: طرح واکسیناسیون فرهنگیان کیش با همکاری مرکز توسعه سلامت همزمان با سراسر کشور از روز شنبه ۱۶ مردادماه آغاز شده و تا اتمام نفرات پیش بینی شده ادامه دارد.

حیدری راد افزود: به منظور تسریع در فرآیند واکسیناسیون فرهنگیان در پایگاه تجمیعی، براساس نوبت دهی توسط اداره آموزش و پرورش و ارائه لیست به این پایگاه، از فرهنگیان دعوت به دریافت واکسن می‌شود.

وی یادآور شد: در این طرح همه همکاران فرهنگی و همکاران شاغل در مدارس غیردولتی نیز واکسینه خواهند شد.

جزیره کیش هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و در ماه جاری (مرداد) با در گذشت ۱۶تن تعداد جانباختگان این ویروس در جزیره به ۳۹ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۱۴ مرداد در این جزیره هفت هزار و ۱۷۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای ۶۲ نفرآنان در روز گذشته تایید شد.

اکنون ۶۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند که ۱۳ تن در روز گذشته بستری شده اند.این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است.

در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha