امام جمعه شاهرود: جامعه با داشتن سواد رسانه‌ای دشمن را ناکام می‌گذارد

شاهرود-ایرنا- امام جمعه شاهرود با اشاره به ضرورت یادگیری سوادرسانه ای برای همه اقشار جامعه، گفت: سواد رسانه ای سبب می شود از زمینی که دشمن فراهم کرده است، به نفع منافع ملی کشور خود بهره ببریم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی عصر یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه شهرستان شاهرودبه مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات کانون بسیج این شهرستان، اظهار داشت: امروز همه به ویژه خبرنگاران باید به دنبال استفاده از ابزارهای جدید و نوآورانه باشند و فضای مجازی یکی از این فرصت ها است.

وی با بیان اینکه برخی از اخبار با وجود درست بودن برای حفظ منافع ملی و یا آبروی افراد نباید منتشر شوند، افزود: اما به این معنی نیست که برای خبرنگاران محدودیت ایجاد کنیم و بگوییم آنچه که مسئولان خوششان می آید منتشر کنند.

امام جمعه شاهرود تصریح کرد: در جنگ نرم دوران جدید بهترین سربازان کسانی هستند که خبر را به موقع، درست و تأثیرگذار منتقل می کنند.

امینی همچنین در پاسخ به پرسش های خبرنگاران درباره برگزاری آیین های سوگواری محرم، ابراز کرد: سال گذشته برخی از هیأت ها که تعدادشان به انگشتان یک دست هم نمی رسید تخلف کردند و تذکر گرفتند.

وی با بیان اینکه سلامت مردم قابل معامله نیست، افزود: امسال ستاد کرونا مجوز برگزاری برخی از مراسم را با رعایت شیوه نامه بهداشتی صادر کرده است و نباید ما کاسه داغ تر از آش باشیم.

امام جمعه شاهرود همچنین در بخش دیگر صحبت های خود به مشارکت خیران شهرستان شاهرود به ویژه در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: در دوران کرونا کارهای بسیاری از جمله تهیه بسته های معیشتی، تولید ماسک و آزادی زندانیان با کمک خیران انجام شد.

امام جمعه شاهرود یادآور شد: پیشنهاد می کنم به منظور هدفمند کردن کارهای خیر، یک مجمع خیران در شهرستان تشکیل شود و این مجمع یک صندوق ذخیره ریالی و حتی ارزی برای جمع آوری کمک های خیران خارج از کشور ایجاد کند تا خیرات به صورت هدفمند هزینه شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود هم در این نشست با اشاره به فعالیت ۱۴ نشریه محلی، چهار پایگاه خبری، ۳۱ دفتر نمایندگی روزنامه ها و نشریات کشوری و پنج نمایندگی خبرگزاری در این شهرستان، ابراز کرد: در سطح استان سمنان مطالبه گری به حق و دلسوزی خبرنگاران شاهرودی مشاهده می شود.

رضا مهدیان اضافه کرد: خبرنگاران قشر مظلومی هستند که پای درد دل مردم می نشینند اما توقع دارند مسئولان هم به نیازهای آنان توجه کنند.

وی با تأکیدبر اینکه جامعه ای آزاد است که شاهد انتشار اخبار صحیح باشد، اظهار داشت: امنیت شغلی، بیمه خبرنگاران، پیگیری حداقل معیشت آنان، مسکن و حفظ شأن خبرنگاران در دستگاه ها از جمله مهمترین خواسته های این قشر است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود یادآور شد: به تازگی تفاهم نامه ای بین وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران بسته شد که آیین نامه آن به زودی نوشته می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha