فعالیت‌های ورزشی در شهرستان‌های قرمز خراسان شمالی تعطیل شد

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: فعالیت بیشتر رشته های ورزشی در هشت شهرستان‌ استان از روز یکشنبه به علت قرمز شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا، تعطیل شد.

هادی جودی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعطیلی ها شامل تمامی باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی،  استخرها، سالن‌های سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی در شهرستان های بجنورد، اسفراین، شیروان، مانه و سملقان، فاروج، گرمه، جاجرم و رازوجرگلان است.

وی افزود: در این بین تنها رشته های ورزشی بدون برخورد و کم برخورد همانند تنیس، تیراندازی با کمان و دو و میدانی مجاز به فعالیت هستند و فعالیت در سایر رشته ها ممنوع است.

جودی با اشاره به اینکه هرگونه تجمع ورزشی بدون اخذ مجوز از ستاد های مبارزه با کرونا در شهرستان ها ممنوع است، تصریح کرد: با اینکه اکثر باشگاه های دولتی و خصوصی تاکنون با ستاد استانی مقابله با کرونا همکاری داشته اند ولی هنوز برخی باشگاه های خصوصی در پی فعالیت هستند به گونه ای که از مدیران این باشگاه ها درخواست می شود نسبت به حفظ سلامتی شهروندان از فعالیت های ورزشی خودداری کنند.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، ۶ شهرستان بجنورد، اسفراین،  شیروان،  مانه و سملقان، گرمه و فاروج در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

همچنین شهرستان های جاجرم و رازوجرگلان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha