۲۵۰سی.تی.اسکن بیماران کرونایی روزانه در بیمارستان رضوی انجام می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: در موج پنجم کرونا روزانه بیش از ۲۵۰ سی. تی.اسکن ریه برای بیماران کرونایی در بیمارستان رضوی مشهد انجام می‌شود.

دکتر محسن محور روز یکشنبه در مراسم روز خبرنگار در مشهد افزود: بیمارستان فوق‌تخصصی رضوی از بهمن‌ ماه سال ۱۳۹۷ تاکنون در قالب پنج موج کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماران کرونایی خدمات رسانی کرده است.
وی اضافه کرد: پذیرش و بستری بیماران کرونایی، انجام سی.تی.اسکن، تزریق داروی "رمدسیویر" ویژه بیماران کرونا و کمک به ایجاد نقاهتگاه از جمله خدمات این بیمارستان برای مبتلایان به کرونا در موج پنجم بوده است.
رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: در موج پنجم کرونا این بیمارستان ۱۰۰ تخت برای بستری بیماران کرونایی اختصاص داده که ظرفیت همه آنها تکمیل شده است.
محور افزود: در هر موجی از کرونا بیمارستان تمامی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ارسالی از سوی  وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد را مو به‌ مو اجرا کرده‌ است.
وی ادامه داد: در کنار اقدامات برای بیماران کرونایی، بخش های جراحی اعصاب  در اختیار دانشگاه برای درمان بیماران غیر کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص یافته است.
رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: در روزهای آینده مرکز شبانه روزی تزریق رمدسیویر ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان رضوی افتتاح  خواهد شد و با همکاری بسیج پزشکان یک نقاهتگاه برای بیماران کرونایی در محل زائرسرای آستان قدس رضوی پیش بینی شده است.
محور  همچنین از اختصاص ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان از سوی تولیت آستان قدس رضوی برای کمک به تجهیزات پزشکی در حوزه بیماران کرونایی خبر داد که به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا خواهد شد.
ربیس بیمارستان فوی تخصصی رضوی مشهد با گرامیداشت روز خبرنگار افزود: خبرنگاران نقش مهمی در اطلاع رسانی اخبار و چالشهای حوزه سلامت دارند و با قلم توانای خود و پیگیریهای مستمر از قدرت رسانه ای برای رسیدگی به مشکلات و چالش ها به ویژه در دوران کرونا و عرصه سلامت برخوردار هستند.
بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد با ۳۵۰ تخت بیمارستانی از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است. این بیمارستان از امکانات و تجهیزات منحصر به فرد در درمان بیماریهای مختلف برخوردار است.

بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ۵۴۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در کشور و در خیز پنجم کرونا جان خود را از دست دادند.

ویروس کرونا دورخیز خود برای خیز پنجم را از ابتدای تیر ماه از جنوب کشور به مرکز کشور آغاز کرد و اکنون ۳۳۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

از ابتدای شیوع کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون، این ویروس پنج خیز برداشته و روز ۱۵ مرداد جاری نیز در خیز پنجم ۴۵۸ نفر را به کام مرگ کشاند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha