رییس جمهوری در تشکیل کابینه دقت کامل داشته باشد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: رییس جمهوری باید در تشکیل کابینه دقت کامل را داشته باشند و اجازه ندهد سهم خواهان کابینه‌ای ضعیف و ناکارآمد را به ایشان تحمیل کنند.

به گزارش ایرنا، جعفر راستی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در نطق میان دستور خود با تبریک روز خبرنگار گفت: به درگاه خداوند تبارک و تعالی شاکریم که عنایت فرمودند ملت شریف ایران بتوانند بعد از سال‌ها رییس جمهوری انقلابی، پاکدست و جهادی انتخاب کنند تا در مقابل فساد در تمام زمینه‌ها بایستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: به دولت در حال انتقال توصیه می‌کنم در آخرین روزها بیش از این کام مردم را تلخ نکنند. این آشفته بازار قیمت‌ها اگر عمدی باشد عین خیانت و در غیر این صورت مصداق بی‌تدبیری مدیران است. ملت شریف ایران باید بدانند ما گرفتار چه کسانی بودیم صدالبته که می‌دانند.

راستی بیان کرد: کسانی که رشته‌های مرتبط با صنعت هسته‌ای را در دانشگاه‌ها را تعطیل کرده‌اند، خفت بارترین بازرسی‌ها را به کشور تحمیل کردند، سرمایه مردم را در بورس به باد فنا دادند، ۶۰ تن طلا را نابود و پشتوانه پول ملی را سوزاندند، نهاده‌های دامی را که کلید امنیت غذایی است در بنادر نگه داشتند تا نظاره‌گر نابودی صنعت دامی کشور باشند.

وی ادامه داد: هواپیما و کشتی امدادرسان را از مرزهای یمن برگرداندند تا شاهد مرگ تدریجی کودکان بی‌پناه یمنی باشند. با وجود مخالفت صریح رهبر معظم انقلاب اصرار بر اجرای سند ننگین ۲۰۳۰ داشتند و دارند، کشور را برای تحمیل به دولت بعدی در همه زمینه‌ها تله‌گذاری کردند تا ادامه کار برای دولت آینده سخت و دشوار باشد.

نماینده مجلس یازدهم در مجلس با هشدار به دولت بعد گفت: رییس جمهوری باید در تشکیل کابینه دقت کامل را داشته باشند و اجازه ندهند سهم‌خواهان کابینه‌ای ضعیف و ناکارآمد را به ایشان تحمیل کنند، در غیراینصورت بدون تعارف مجلس به وظیفه خود عمل خواهد کرد، از نمایندگان ملت شریف ایران می‌خواهم ضمن حفظ جایگاه مجلس شورای اسلامی کمک کنند دولت قوی و کارآمد به وجود بیاوریم تا بتوانیم در کمترین زمان گشایش لازم در تمامی زمینه‌ها مخصوصا در مورد معیشت مردم به وجود آوریم.

راستی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: کسی نیست بگوید چرا پروژه آزادراه حوزه انتخابیه ۱۵سال است که به اتمام نرسیده است این در حالی است که هر سال دهها نفر از همشهریان ما در این مسیر نیمه تمام در اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند، چه کسی مسئول خون‌های به ناحق ریخته این عزیزان خواهد بود.

وی تاکید کرد: در این روزهای پایانی از دولت آقای روحانی سوال می‌کنم چرا پروژه ملی آبرسانی شهرستان‌های شبستر، مرند و تبریز به صورت نیمه‌کاره رها شده است و این در حالی است که تمامی شهرها و روستاهای این سه شهرستان از کم‌آبی به شدت رنج می‌برند تا کی مردم ساحل‌نشین منتظر احیای دریاچه ارومیه باشند در حالی که این پروژه اعتبارات خوبی از صندوق توسعه ملی و سازمان‌های داخلی و خارجی دریافت کرده‌اند.

نماینده مردم شبستر در مجلس خاطرنشان کرد: به ملت شریف ایران و مسئولین عرض می‌کنم تنها راه چاره حل مشکلات این مملکت وحدت است هیچکس نمی‌تواند یک سویه با یک نگاه مشکلات مردم را حل کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha