چهار تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در شازند کشف شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره دامپزشکی شازند گفت: چهار تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی هفته گذشته در این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

دکتر «رضا معینی مقدم» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرآوده‌ها در جریان بازدیدهای مستمر و نظارت بهداشتی بر تولید، استحصال، عرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی و بازدید از خودرو های حمل فرآورده‌های خام دامی در محل پست قرنطینه شهرستان شازند کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی، گوشت مرغ گرم و آلایش طیور را عمده فرآورده‌های کشف شده عنوان کرد و ادامه داد: این فرآورده‌ها به‌دلیل فقدان گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای، هویت بهداشتی و حمل در شرایط غیر بهداشتی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارح شد.

رئیس اداره دامپزشکی شازند خاطرنشان کرد: فرآورده‌های کشف شده، بر اساس نتایج آزمایشگاهی آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی استان مرکزی غیرقابل مصرف تشخیص داده شد و  با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

یک واحد مرکز مایه‌کوبی، ۲ داروخانه دامپزشکی، ۲ واحد درمانگاه تمام وقت، سه دامپزشک نیمه وقت، یک کشتارگاه صنعتی طیور و ۲ کشتارگاه دام بخش خصوصی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شازند در این شهرستان فعال هستند.

۶۰ واحد پرورش طیور شامل ۲ واحد مرغ تخمگذار و ۵۸ واحد پرورش مرغ گوشتی در شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در سطح استان مرکزی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha