رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین اصناف خلخال به پنج درصد رسید

اردبیل _ ایرنا _ رئیس واحد بهداشت محیط و سلامت کار دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین اصناف این شهرستان به پایین‌ترین حد خود از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ به پنج درصد رسیده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، علی ملکی در جلسه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا اظهارکرد: ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان تشدید شده و کاهش موارد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین بازاریان و کسبه می‌تواند به شدت انتشار این بیماری دامن بزند.

وی افزود: طی هفته گذشته ۱۳۷ بازدید میدانی انجام شد که متاسفانه شاهد افزایش بی‌توجهی به رعایت پروتکل‎‎‎‎‎‎ها از سوی اصناف بودیم.

ملکی گفت: کافه‌ها و برخی قلیانسراها به فعالیت خود تا پاسی از نیمه شب گذشته ادامه داده و در رابطه با این موضوع هیچگونه برخوردی با متصدیان واحدهای صنفی متخلف نشده است.

وی افزود: هشت واحد صنفی متخلف از جمله چند باشگاه ورزشی در اختیار بخش خصوصی امروز پلمب شد.

ملکی بیان کرد: دانشکده علوم پزشکی خلخال بدون همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی ،نظارتی ، انتظامی و قضایی هرگز به مقابله با سطح وسیعی از تخلفات صورت گرفته مربوط به پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا نیست.

وی به وضعیت رو به رشد شیوع ویروس کرونا در روستاهای این شهرستان از جمله روستای بزرگ و پرجمعیت لرد اشاره کرد و گفت: برگزاری عروسی در این روستا شمار مبتلایان به ویروس کرونا را افرایش داده و افرادی که در مراسم عروسی حضور داشتند درگیر بیماری کووید ۱۹ شده‌اند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha