فرماندار سبزوار: خبرنگار با قلم‌ خود جامعه را تعالی می‌بخشد

سبزوار- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: خبرنگاران در مسیر رسالت خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی خود، با قلم‌های صادق و توانا، زمینه روشنگری، پیشرفت و اعتلای جامعه را فراهم می‌سازند.

سیدمجتبی علوی‌مقدم روز یکشنبه در پیامی با گرامیداشت ۱۷ مرداد، سالروز شهادت شهید والامقام "محمود صارمی" و روز خبرنگار افزود: خبرنگاران، سربازان خط مقدم اطلاع رسانی و جهت دهی افکار عمومی هستند که جامعه را با حقایق و واقعیت های موجود آشنا می کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان سبزوار در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: از حضور فعال خبرنگاران در تمامی حوزه ها به عنوان یک عنصر موثر در توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان استقبال می شود.

فرماندار ویژه سبزوار با تاکید بر لزوم حمایت از خبرنگاران، گفت: انتظار می رود خبرنگاران متعهد و کوشا شفافیت را همیشه بر خود واجب دانسته و انتشار اخبار صحیح را رسالت اصلی خود بدانند.

علوی مقدم افزود: رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان با انعکاس مطالبات و مشکلات شهروندان در کمک به برطرف نمودن نیازهای جامعه و ایجاد حس آرامش اجتماعی و ارتقای رضایتمندی جامعه نقش موثری دارند.

فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به اینکه مهمترین اصل حرفه خبرنگاری، رعایت تقوای رسانه ای است، افزود: رسانه‌ها با حفظ تقوا و اخلاق در سایه همدلی و انسجام باید با همفکری در برنامه ریزی‌ها نسبت به افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت نظام نقش آفرینی کنند.

سبزوار از قطب های رسانه ای خراسان رضوی است و حدود ۱۰۰ خبرنگار و فعال رسانه‌ای در شهرستان سبزوار عضو بسیج رسانه هستند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha