دولت سیزدهم دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و دولت را فرو بریزد

ارومیه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: دولت نباید جدای از مردم باشد، بلکه باید با ملت باشد و دولت سیزدهم که با شعار مردمی کار خود را آغاز کرده دیوار بی اعتمادی بین دولت و مردم‌ را فرو بریزد.

"ماموستا مامد کلشی نژاد" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت مردمی، از طریق کانال ها و پنجره های ارتباطی و همچنین از طریق مسوولان می‌تواند میز خدمت را به میان مردم برده و ‌پاسخگوی مشکلات و خواسته های آنان باشد.

وی ادامه داد: این اقدام دولت موجب امیدواری مردم و حل بسیاری از مشکلات آنان شده و از سویی دیگر سبب آشنایی بیشتر با موانع و مشکلات پیش روی مردم مناطق مختلف خواهد شد.

امام‌ جمعه‌ اهل سنت ارومیه افزود: مردمی بودن دولت و حضور در بین مردم، موجب اعتماد ملت به دولت شده و زمینه امیدواری آنان را فراهم می کند.

ماموستا کلشی نژاد اظهار داشت: معیشت مردم از دیگر موضوعاتی است که باید در اولویت برنامه های دولت قرار گیرد؛ امروز اقشار کم  درآمد جامعه به شدت با مشکلات معیشتی  مواجه هستند، بنابراین دولت منتخب موضوع معیشت را مدنظر قرار دهد. 

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه با فساد در دولت سیزدهم، گفت: یکی از مسایلی که موجب بی اعتمادی مردم به دولت های گذشته شد، همین موضوع فساد بود، مردم با مشکلات متعدد دست وپنجه نرم و برخی دیگر در کاخ ها زندکی می کردند.

وی افزود: اگر ریشه فساد خشکانده نشود، مردم به دولت اعتماد نخواهند کرد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه ادامه داد: از دولت منتخب انتظار می رود طوری در سیستم اجرایی عمل کند ‌که حتی کسانی که غیر مسلمان هستند، افتخار کنند در زیر پرچم جمهوری اسلامی زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا، مقام معظم رهبری در مراسم اعطای حکم تنفیذ رییس جمهوری جدید به محورهایی چون فساد ستیزی، اجرایی کردن دولت مردمی، استفاده از ظرفیت داخلی، مظهر وفاق بودن دولت وگفت وگوی صادقانه با مردم اشاره فرمودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha