۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت زدایی شازند پیش‌بینی شد

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان شازند گفت: ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای نخستین بار از محل اعتبارات تبصره ۱۷ قانون بودجه به‌منظور محرومیت‌زدایی از این شهرستان اختصاص یافت.

«حسین رجبی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۰درصد از کل اعتبارات محرومیت زدایی استان مرکزی امسال به  شهرستان شازند اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد: این میزان اعتبار در پنج بخش مدارس، بهداشت و درمان، آبرسانی، راه روستایی و آبخیزداری هزینه می‌شود.
فرماندار شهرستان شازند اظهار داشت: اعتبار پیش‌بینی شده برای  تکمیل هنرستان ۶ کلاسه خیرساز توره،  خوابگاه شبانه روزی ۶ کلاسه نمونه دخترانه سمیه شازند، پایگاه سلامت شماره ۱ شهر شازند، پایگاه سلامت شهر مهاجران، خانه‌های بهداشت روستایی نهرمیان، تواندشت، برج‌چشمه‌محمود، ضیاءآباد، ده‌احمد، آقبلاغ‌محمدحسین‌خان، دهکایید، حصاردره هزینه می‌شود.
رجبی، تکمیل مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهر آستانه،  مرکز جامع سلامت شهری شبانه‌روزی مهاجران، آبرسانی روستایی با تانکر، تکمیل مجتمع های آبرسانی اولویت‌دار روستایی ، اجرای طرح‌های آبخیزداری (منابع طبیعی) و زیرسازی محور روستایی کزاز را از دیگر اقدامات و برنامه های اولویت‌دار در هزینه‌کرد این اعتبار عنوان کرد.
وی بیان کرد: اعتبارات تملک دارایی، توازن، نفت و گاز در مجموع در مرحله اول بالغ بر ۳۳۰میلیارد ریال به شهرستان اختصاص یافت که در کمیته برنامه‌ریزی بین دستگاه‌ها و پروژه‌ها توزیع شد و رایزنی برای افزایش میزان این اعتبار در جریان است.
فرماندار شازند یادآور شد: به واسطه  تعامل  با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان درهمین راستا  ۳۵۰ میلیارد ریال به‌صورت جداگانه از محل اعتبارات ملی استانی شده به این امر اختصاص داده شده است.
رجبی تصریح کرد: پیگیری با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز به‌منظور جذب  ۱۰درصد از اعتبارات این حوزه به ارزش  ۵۴ میلیارد ریال در دست انجام است و در راستای اصلاح و در صورت تحقق برای تکمیل راه‌های روستایی شهرستان اختصاص می‌یابد.
وی عنوان کرد: اعتبارات استانی امسال این شهرستان تاکنون مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان است که جذب و توزیع شده و نسبت به سال گذشته افزایش پنج برابری داشته است.
فرماندار شهرستان شازند گفت: تیر ماه سال گذشته ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در مرحله اول به شهرستان  شازند اختصاص یافت که با پیگیری مستمر،  ۱۰۰ میلیارد ریال نیز در مرحله دوم اعتبار جذب و توزیع شد.
رجبی بیان کرد: اعتبار تخصیص یافته برای اجرای طرح‌ها  سال گذشته بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بود و دستگاه‌های اجرایی از خزانه‌داری کل به‌صورت نقدی دریافت اعتبار طبق مقررات کردند در حالی که در سال ۹۸ با وجود اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریالی شازند با اوراق خزانه کمتر از ۵۰ درصد تخصیص یافت.
شهرستان شازند از توابع استان مرکزی است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha