فرمانده سپاه فجر: برادران گرایی نمونه‌ای از استعدادهای جوان فارس هستند

شیراز- ایرنا- فرمانده سپاه فجر فارس اعلام کرد: برادران گرایی نمونه ای از استعدادهای جوان استان فارس هستند و لازم است مسئولان استان از آنها حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار یدالله بوعلی عصر شنبه در حاشیه مراسم استقبال از برادران گرایی در فرودگاه شهید دستغیب شیراز افزود: امروز در حوزه فوتبال و کشتی گام های بسیار خوب و درخشانی در سطح استان فارس برداشته شده و امیدواریم شاهد اینگونه افتخارآفرینی ها در سایر رشته های ورزشی باشیم.

وی تاکید کرد: کسب مدال طلای المپیک توکیو ۲۰۲۰ در رشته کشتی فرنگی توسط محمد رضا گرایی یک افتخار بزرگ برای استان فارس و شیراز است.

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر اهمیت لزوم حمایت مسئولان استان از ورزشکاران جوان فارس، گفت: جوانان ورزشکار و با استعدادی در سراسر استان فارس وجود دارند که شایستگی حضور در مسابقات ملی و بین المللی را دارند.

 بوعلی با بیان اینکه از طرف سپاه فجر و باشگاه ورزشی فجر شهید سپاسی به برادران گرایی تبریک می گوییم، گفت: این جوانان شایسته بعنوان نماینده ایران اسلامی در المپیک افتخارآفرینی کرده و پرچم جهوری اسلامی ایران را برافراشتند، مردم را خوشحال کردند و برای ما قهرمان هستند.

محمدرضا گرایی چگونه مدال طلای المپیک گرفت

 محمد رضا گرایی کشتی گیر جوان شیرازی  بیستم فروردین ماه ۱۴۰۰  در وزن  ۶۷ کیلو گرم  رقابت های کشتی فرنگی گزینشی قاره آسیا  برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو در شهر آلماتی کشور قزاقستان  با کسب نشان طلا جواز حضور در مهمترین رویداد ورزشی دنیا یعنی المپیک را کسب کرد.

گرایی در مرحله گزینشی المپیک ، کشتی گیرانی از کشور تاجیکستان ، اردن ، هندوستان و کره جنوبی با اقتدار شکست داد و راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

اقتدار در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

محمد رضا در المپیک ۲۰۲۰  توکیو هم اقتدار خود را نشان داد و معلوم شد که این جوان شیرازی نشان طلای  المپیک را نشانه رفته است.

او در  رقابت‌های کشتی فرنگی بازیهای المپیک توکیو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر جولین هورتا از کلمبیا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم و در یک کشتی بسیار نزدیک با نتیجه ۵ - ۵ از سد فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

گرایی   در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک راماز زوئیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

این کشتی گیر شیرازی در دیدار فینال به مصاف پرویز نصیب اف از کشور اوکراین رفت که با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد و به مدال طلا رسید تا این کشتی گیر پس از امید نوروزی که مدال طلای الپیمک ۲۰۱۲  لندن را کسب کرده بود، دومین کشتی گیر شیرازی باشد که به این افتخار بزرگ دست می یابد.

پیشتر در المپیک ۲۰۱۲ لندن امید نوروزی از شیراز موفق به کسب مدال طلا شده بود .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha