رکورد المپیک فقط ۲۴ ساعت دوام داشت

تهران- ایرنا- رکورد المپیک در ماده دو ۱۵۰۰ متر که دیروز شکسته شده بود، امروز دوباره شکست؛ آن هم به وسیله ۶ ورزشکار.

به گزارش ایرنا، فینال ماده دو ۱۵۰۰ متر مردان مسابقات دو و میدانی المپیک توکیو امروز(شنبه) برگزار شد و جیکوب اینگربرایتسن از نروژ در زمان ۳ دقیقه و ۲۸ ثانیه و ۳۲ صدم ثانیه از خط پایان گذشت و قهرمان شد. وی رکورد جدیدی هم برای بازی‌های المپیک ثبت کرد. از المپیک ۱۹۹۲ بارسلون تاکنون اروپایی‌ها نتوانسته بودند طلای این ماده را به دست بیاورند.

رکورد پیشین این ماده دیروز ثبت شده بود. دیروز در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات آبل کیپسانگ رکورد ۳ دقیقه و ۳۱ ثانیه و ۶۵ صدم ثانیه را ثبت کرد اما رکورد او فقط ۲۴ ساعت دوام داشت و خود او هم نتوانست در مسابقه نهایی در رتبه‌ای بهتر از چهارم قرار بگیرد. البته کیپسانگ هم توانست از رکورد دیروز خود بهتر بدود ولی در مسابقه‌ای نزدیک، دستش از مدال خالی ماند. در واقع در فینال امروز، ۶ نفر برتر، زمانی بهتر از رکورد المپیک ثبت کردند.

تیموتی چریوت از کنیا با ۳ دقیقه و ۲۹ ثانیه و یک صدم ثانیه و جاش کر از بریتانیا با ۳ دقیقه و ۲۹ ثانیه و ۵ صدم ثانیه مدال‌های نقره و برنز این ماده را به دست آوردند.

رکورد المپیک فقط ۲۴ ساعت دوام داشت

سیفان حسن پس از کسب طلا در ۵۰۰۰ متر و برنز در ۱۵۰۰ متر، این بار مدال طلای ۱۰۰۰۰ متر زنان را از آن خود کرد. این ورزشکار هلندی در ۲۹ دقیقه و ۵۵ ثانیه و ۳۲ صدم ثانیه به خط پایان رسید. پس از پایان مسابقه هم دچار گرمازدگی شد.

کالکیدان گزاهگنه از بحرین با ۲۹ دقیقه و ۵۶ ثانیه و ۱۸ صدم ثانیه به مدال نقره رسید. لتسنبت گیدی از اتیوپی در حالی که تا ۱۰۰ متر مانده به خط پایان در رده نخست بود، ناگهان دچار مشکل شد و نتوانست سرعت خود را حفظ کند. وی هم با ثبت زمان ۳۰ دقیقه و ۱ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه صاحب مدال برنز شد.

یک ماه پیش، حسن رکورد المپیک را شکسته بود اما ۴۸ ساعت  بعد گیدی دوباره این رکورد را بهتر کرد. گیدی رکورد ۵۰۰۰ متر جهان را هم در اختیار دارد.

رکورد المپیک فقط ۲۴ ساعت دوام داشت

در پرش ارتفاع زنان ماریا لاتیسکنه از کمیته ملی المپیک روسیه با ۲ متر و ۴ سانتی‌متر قهرمان شد. نیکلا مک‌درموت از استرالیا با ۲ متر و ۲ سانتی‌متر نقره گرفت و یاروسلاو ماهوچیخ از اوکراین با ۲ متر، به مدال برنز دست یافت.

مدال طلای پرتاب نیزه مردان هم به هند رسید. نیراج چوپرا با پرتابی به طول ۸۷ متر و ۵۸ سانتی‌متر قهرمان شد. جیکوب وادلچ و ویتسلاو وسلی هر دو از جمهوری چک به ترتیب با ۸۶ متر و ۶۷ سانتی‌متر و ۸۵ متر و ۴۴ سانتی‌متر مدال‌های نقره و برنز را به دست آوردند.

رکورد المپیک فقط ۲۴ ساعت دوام داشت

مدال طلا در هر و بخش زنان و مردان ۴ در ۴۰۰ متر به آمریکا رسید.

در فینال ۴ در ۴۰۰ متر زنان، آمریکا با ثبت زمان ۳ دقیقه و ۱۶ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه به مدال طلا رسید. سیدنی مک‌لوگلین و دلیلا محمد پس از کسب مدال طلا در ۴۰۰ متر بامانع، یک مدال طلای دیگر هم به افتخارات خود اضافه کردند.

تیم لهستان با ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۵۳ صدم ثانیه هم رکورد این کشور را شکست و هم مدال نقره را از آن خود کرد. جامائیکا هم با ۳ دقیقه و ۲۱ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه به مدال برنز رسید.

در ۴ در ۴۰۰ متر مردان هم آمریکا با زمان ۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه و ۷۰ صدم ثانیه قهرمان شد. هلند با ۲ دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۱۸ صدم ثانیه به مدال نقره دست یافت و بوتسوانا با ۲ دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۲۷ صدم ثانیه در رده سوم قرار گرفت.

رای بنجامین که پیش از این نقره ۴۰۰ متر بامانع را به دست آورده بود، امروز در ترکیب تیم آمریکا به یک طلا هم رسید.

رکورد المپیک فقط ۲۴ ساعت دوام داشت

فردا ماراتن مردان به عنوان آخرین مسابقه رشته دو و میدانی برگزار خواهد شد.

تاکنون مدال‌های ۴۷ ماده رشته دو و میدانی المپیک توکیو توزیع شده است. آمریکا با ۷ طلا، ۱۲ نقره و ۷ برنز موفق‌ترین کشور در این مسابقات بوده است. ایتالیا با عملکردی شگفت‌انگیز و کسب ۵ طلا، در رده دوم قرار دارد. لهستان با ۴ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز و جامائیکا با ۴ طلا، ۱ نقره و ۴ برنز سوم و چهارم هستند. کنیا هم ۳ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز به دست آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha