برادران گرایی در میان استقبال مردمی وارد شیراز شدند

شیراز-ایرنا- محمدرضا گرایی دارنده نشان طلا و برادرش محمد علی که همراه با تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور داشتند با استقبال پرشکوه مردم و مسئولان وارد شیراز شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در مراسمی که به همین منظور عصر شنبه در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار شد با اهدا حلقه های گل و نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی  از این ۲ برادر تقدیر به عمل آمد و سپس در میان جمعیت استقبال کننده وارد شیراز شدند. 

ساز و نقاره

در جلو سالن فرودگاه شهید آیت الله دستغیب جمعیت زیادی حضور داشتند که صدای ساز نقاره ، موسیقی محلی شیرازی جلوه خاصی به این استقبال  با شکوه داده بود و شرکت کنندگان به جشن و پایکوبی پرداختندو با گفتن صل علی محمد قهرمانان ما خوش آمد، گرایی پهلوان ، از آنها استقبال کردند.

مردم سوار بر خودروها با زدن بوق های  ممتد این دو برادر کشتی گیر را از فرودگاه تا حرم مطهر حضرت شاه چراغ (ع) و سپس تا منزل همراهی  کردند، استقبال به حدی بود که در مسیر فرودگاه تا حرم شاه چراغ (ع) ترافیک سنگینی در بلوار مدرس ایجاد شده بود.

مردم شیراز در مسیر عبور این دو برادر با دود کردن اسفند، پرتاب گل ، حماسه آفرینی های محمدرضا و محمدعلی را پاس داشتند.

محمدرضا گرایی : امیدوارم در المپیک پاریس هم مدال بگیرم 

محمد رضا گرایی دارنده نشان طلای المپیک در حاشیه استقبال به خبرنگار ایرنا گفت : امیدوارم در المپیک ۲۰۲۴ پاریس هم مدال طلا بگیرم.

وی اضافه کرد: از همه مردم استان فارس و شهر شیراز  به دلیل استقبال  تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم جبران این همه محبت آنها را بکنم و مدالم را به آنها تقدیم می کنم.  

همچنین محمد علی گرایی هم گفت : در کشتی برد باخت وجود دارد و تمام سعی من این بود که بتوانم با گرفتن مدال دل هموطنانم را شاد کنم که این اتفاق نیفتاد.

برادران گرایی در میان استقبال مردم ، وارد شیراز شدند
 محمد رضا گرایی چگونه مدال طلا المپیک گرفت 

اجرای مراسم باستانی در جلو منزل گرایی ها 

همچین از سوی هیات ورزش پهلوانی فارس مراسم  باستانی با حضور ورزشکاران این رشته با مداحی یکی از مرشدان به اجرای هنرهای باستانی پرداختند و جمعیت زیادی نیز استقبال کردند.

محمدرضا گرایی چگونه مدال طلای المپیک گرفت

 محمد رضا گرایی کشتی گیر جوان شیرازی  بیستم فروردین ماه ۱۴۰۰  در وزن  ۶۷ کیلو گرم  رقابت های کشتی فرنگی گزینشی قاره آسیا  برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو در شهر آلماتی کشور قزاقستان  با کسب نشان طلا جواز حضور در مهمترین رویداد ورزشی دنیا یعنی المپیک را کسب کرد.

گرایی در مرحله گزینشی المپیک ، کشتی گیرانی از کشور تاجیکستان ، اردن ، هندوستان و کره جنوبی با اقتدار شکست داد و راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

اقتدار در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

محمد رضا در المپیک ۲۰۲۰  توکیو هم اقتدار خود را نشان داد و معلوم شد که این جوان شیرازی نشان طلای  المپیک را نشانه رفته است.

او در  رقابت‌های کشتی فرنگی بازیهای المپیک توکیو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر جولین هورتا از کلمبیا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم و در یک کشتی بسیار نزدیک با نتیجه ۵ - ۵ از سد فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

گرایی   در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک راماز زوئیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

این کشتی گیر شیراز ی در دیدار فینال به مصاف پرویز نصیب اف از کشور اوکراین رفت که با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد و به مدال طلا رسید تا این کشتی گیر پس از امید نوروزی که مدال طلای الپیمک ۲۰۱۲  لندن را کسب کرده بود، دومین کشتی گیر شیرازی باشد که به این افتخار بزرگ دست می یابد.

از فن سنجاب پرنده تا کسب عنوان شاهین المییک

برادران گرایی در میان استقبال مردم ، وارد شیراز شدند
از فن سنجاب پرنده توسط محمد علی گرایی تا کسب شاهین المپیک 

اما محمد علی گرایی برادر بزرگترمحمد رضا که امید زیادی برای کسب مدال وزن ۷۷ کیلوگرم داشت با اجرای فن سنجاب پرنده نامش را در المپیک طنین اندار کرد و لقب شاهین المپیک را از سوی اتحادیه جهانی کشتی به خود اختصاص داد.

 محمدعلی  در سال ۲۰۱۹ در پیکارهای انتخابی جهان با گرفتن مدال برنز، سهمیه وزن ۷۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک۲۰۲۰ توکیو  کسب کرد.

 مبارزه برای فتح مدال المپیک اما

محمد علی گرایی  که کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی  را در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به عهده داشت  در دور اول و دوم  با شکست دادن حریفانی از  کوبا و کرواسی راهی مرحله نیمه نهایی پیکارهای وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۱ توکیو شد.  

محمدعلی دراین پیکار با وجود شایستگی هایی که داشت در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر پنج مغلوب تاماس لورینچ مجارستانی دارنده مدال نقره المپیک لندن و قهرمان جهان شد و به دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز رفت.

 محمد علی در دیدار رده بندی  با ارایه یک کشتی ضعیف مقابل حریف ژاپنی  در حالی که مدال برنز در مشتش بود اما اشتباههای زیادی داشت و  قدر مدال المپیک را ندانست و با نتیجه دور از انتظار ۱۳ بر سه مغلوب  شوهی یابیکو از ژاپن شد و مدال برنز المپیک را از دست داد.

حضور ۲ برادر شیرازی برای نخستین بار در کشتی فرنگی المپیک 

محمد علی و محمدرضا گرایی  تنها برادران کشتی گیری هستند که برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی  ایران در المپیک شرکت می کنند و یک رکورد از خود به جای گذاشتند.

پیشتر نیز برادران خادم ( رسول و امیر رضا) در کشتی آزاد المیپک ۱۹۹۶ اتلاتنا و ۱۹۹۲ بارسلونا شرکت داشتند اما در کشتی فرنگی شاهد حضور دو برادر نبودیم تا در درالمپیک ۲۰۲۰ توکیو براداران  گرایی نیز تاریخ ساز شدند.

برادران گرایی در میان استقبال مردم ، وارد شیراز شدند
جشن شیرازی ها در جلو منزل گرایی هابه هنگام کسب مدال طلای المپیک توسط محمدرضا 

فرزندمان برای سربلندی ایران جنگیدند 

همچنین والدین محمدرضا گرایی فرنگی‌کار شیرازی که  مدال طلای المپیک توکیو ۲۰۲۰ را بر گردن آویخت، با ابراز خوشحالی از شاد شدن ملت ایران از این موفقیت، گفتند: فرزندمان برای سربلندی ایران مثل یک قهرمان جنگید.

پدر گرایی پس از کسب مدال طلای المپیک توسط فرزندش سیزدهم مرداد ماه  به خبرنگار ایرنا گفت: خیلی خوشحالم  که فرزندم نشان طلا گرفت و همین که مردم خوشحال شدند برای من  اهمیت بسیار زیادی داشت. 

رضا مثل یک قهرمان برای ایران جنگید، شیرایرانی 

مادر گرایی هم گفت: به همه مردم ایران تبریک می گویم امیدوارم که همه خوشحال شده باشند.

وی اضافه کرد: از اینکه تیم کشتی فرنگی توانست  حداقل یک طلا و یک  بزنز کسب کند بسیار خوب است و محمدرضا در المپیک پرچم داری کرد و  مثل یک قهرمان برای ایران جنگید و نشان داد یک شیر ایرانی وقتی به میدان می رود چگونه برای ایران و ایرانی تلاش می کند. 

مادر گرایی تاکید کرد: از افتخارات محمد علی فرزند دیگرم که در المپیک امسال مدال نگرفت هم چیزی کم نمی شود زیرا او  منش پهلوانی دارد و خیلی تلاش کرد اما روزش نبود که مدال بگیرد .

افتخارات محمد رضا و محمد علی 

محمدرضا گرایی  مدال طلای امیدهای جهان ، برنز بازی‌های آسیایی، طلای قهرمانی آسیا و برنز دانشجویان جهان و نشان طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو در کارنامه دارد.

همچنین محمد علی نیز  ۲ برنز قهرمانی جهان ، طلای بازی‌های آسیایی ، یک برنز و ۲ نقره قهرمانی آسیا ، طلای بازی‌های داخل سالن آسیا و نظامیان جهان را در ویترین افتخارات خود دارد.

برادران گرایی در میان استقبال مردم ، وارد شیراز شدند
فرودگاه شهید دستغیب نواختن سرود مقدس ایران 

یک نشان طلا و یک برنز ره آورد تیم ملی کشتی فرنگی از المپیک 

رقابت های کشتی فرنگی المپیک از دهم مرداد ماه آغاز شد و چهارشنبه سیزدهم همین ماه با تعیین نفرات برترپایان یافت.

تیم ملی ایران با پنج کشتی گیر به نام های علیرضا نجاتی، امین میرزازاده ، محمدهادی ساروی ، محمدرضا و محمد علی گرایی به مربیگری محمد بنا در این رقابت ها شرکت کرده بود.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در این رقابت ها یک مدال برنز توسط محمد هادی ساروی و یک نشان طلا هم محمد رضا گرایی کسب کرد.

کاروان ورزشی ایران با ۶۶ ورزشکار در ۱۷ رشته  در المیپک شرکت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha