صعود مقتدرانه گنج‌ِ کاراته ایران به مرحله نهایی؛ مدال قطعی شد

توکیو- ایرنا- «سجاد گنج‌زاده» ملی‌پوش پرافتخار کاراته ایران با صعود به مرحله نهایی بازی‌های المپیک توکیو، مدالش را قطعی کرد.

به گزارش ایرنا؛ امروز (شنبه) در آخرین روز بازی‌های المپیک توکیو، مبارزات اوزان به اضافه ۶۱ کیلوگرم زنان و به اضافه ۷۵ کیلگرم مردان برگزار می‌شود که «حمیده عباسعلی» و «سجاد گنج‌زاده» نمایندگان کشورمان هستند. در این بین عباسعلی در مرحله گروهی حذف شد تا ناکامی تیم زنان کشورمان کامل شود.

گنج‌زاده که امید زیادی به مدال‌آوری او می‌رود در نخستین مبارزه وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم و از گروه B برابر «ایوان کوسیچ» از کرواسی رفت و با مبارزه‌ای حساب شده و منطقی به برتری سه بر یک دست یافت تا شروع خوبی داشته باشد.

کاراته‌کا سنگین وزن کشورمان سپس برابر «طارق حمدی» عربستانی قرار گرفت. گنج‌زاده و حمدی که شناخت خوبی از هم داشتند در این مبارزه روش محتاطانه‌ای داشتند و البته نماینده عربستان حملات بیشتری را انجام داد که با دفاع خوب سجاد مواجه شد تا این مبارزه با تساوی همراه شود.

گنج‌زاده در سومین مبارزه برابر «برایان ایر» از آمریکا قرار گرفت و با عملکردی درخشان اجازه هیچگونه هنرنمایی به رقیب را نداد و به برتری قاطع ۶ بر صفر دست یافت تا در آستانه صعود به مرحله نهایی قرار بگیرد.

آخرین مبارزه نماینده ایران در مرحله گروهی برابر «دانیل گاسنسکی» از کانادا بود که موفق شد این دیدار حساس را با نتیجه دو بر یک پیروز شده و راهی نیمه‌نهایی شود.

در این مبارزه در حالی‌که داوران ضربه سجاد را ندیده بودند؛ «شهرام هروی» سرمربی تیم ایران با استفاده عالی و به موقع از کارت خود موجب بازبینی فیلم شد تا داوران 2 امتیاز به گنج‌زاده بدهند و او برنده شود.

گنج‌زاده با این اوصاف، هفت امتیازی شد و مقتدرانه به‌عنوان صدرنشین راهی دور بعدی شد و نماینده عربستان هم با پنج امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و صعود کرد.

گنج‌زاده تا دقایقی دیگر برای رسیدن به فینال به مصاف «ایگور آکتاش» ترکیه‌ای می‌رود و در صورت کسب پیروزی راهی دیدار پایانی خواهد شد و چنانچه مغلوب شود به مدال برنز مشترک می‌رسد.

در دیگر تقابل نیمه‌نهایی، «ریاتارو آراگا» ستاره تیم ملی ژاپن با «طارق حمدی»‌ از عربستان مبارزه می‌کند.

پیش از این و در بخش زنان، حمیده‌عباسعلی در حالی که قرعه مناسبی داشت با ۲ برد و ۲ باخت حذف شد. «سارا بهمنیار» هم روز پنجشنبه از دور مسابقات کنار رفت بود.

مسابقات کاراته در دو گروه برگزار می‌شود و از هر گروه دو نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و به صورت ضربدری برای راهیابی به فینال با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. هر کاراته‌کار در صورت راهیابی به مرحله نهایی، مدالش را قطعی می‌کند.

«سمانه خوش‌قدم» سرمربی تیم زنان است و «شهرام هروی» هدایت مردان کاراته ایران را برعهده دارد.

نتایج گروه B وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم مردان

ایوان کوسیچ از کرواسی ۳ -  طارق حمدی از عربستان ۲

برایان ایر از آمریکا صفر -  دانیل گاسنسکی از کانادا صفر

سجاد گنج‌زاده از ایران ۳ -  ایوان کوسیچ از کرواسی یک

برایان ایر از آمریکا یک -  طارق حمدی از عربستان چهار

دانیل گاسنسکی از کانادا چهار -  ایوان کوسیچ از کرواسی یک

سجاد گنج‌زاده از ایران صفر -  طارق حمدی از عربستان صفر

سجاد گنج‌زاده از ایران ۶ -  برایان ایر از آمریکا صفر

دانیل گاسنسکی از کانادا ۳ - طارق حمدی از عربستان ۱۰

ایوان کوسیچ از کرواسی  -  برایان ایر از آمریکا

سجاد گنج‌زاده از ایران  -  دانیل گاسنسکی از کانادا

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha