ضریب نفوذ گاز در میان خانوار روستایی نقده ۸۵ درصد است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره گاز نقده با بیان اینکه در حال حاضر ۷۲ روستای نقده از نعمت گاز بهره‌مند هستند، اظهار داشت: در حاضر ضریب نفوذ گاز در میان خانوار روستایی ۸۵ درصد است.

نورالدین صمدلو روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر عملیات گازرسانی به  ۱۷ روستای این شهرستان در دست اجراست و با این آمار ١٠٠ درصد روستاهای نقده از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند. 

وی بیان کرد: در حال حاضر پروژه گازرسانی به ۱۷ روستای محور لواشلو نقده که عملیات آن از پاییز سال گذشته آغاز شده، در دست اجراست که با اتمام آن، میزان برخورداری خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

رییس اداره گاز نقده ادامه داد: تلاش می‌شود چهار روستا از این روستاها تا یک ماه آینده به اتمام رسیده و به شبکه سراسری گاز متصل شوند.

صمدلو همچنین با اشاره به برخورداری ۱۰۰ درصدی خانوار شهری این شهرستان از نعمت گاز، افزود: با توجه به تازگی تکمیل گازرسانی به مناطق شهری، هیچ حفره خالی در شهر نقده وجود ندارد.

وی با اشاره به پروژه گازرسانی به ۴۶ مورد از صنایع و واحدهای عمده‌ی این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز در مجموع از ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و تلاش ما بر این خواهد بود با تسریع در عملیات گازرسانی، گام بزرگی در تبدیل سوخت این واحدها در نقده برداریم.

آذربایجان غربی تا پیش از این، یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.

همه این آمار و ارقام در ارتقای رفاه روستاییان و افزایش رضایتمندی آنان از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت نمود یافته است که می تواند در توسعه روستاها با محوریت مردم، بسیار مثمرثمر باشد.

هم اینک استان آذربایجان‌غربی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی بیش از یک میلیون مشترک گاز دارد و هزار و ۱۲۳ روستای آن از نعمت گاز طبیعی برخوردار است.         

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که دولت تدبیر و امید به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha