۱۷ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84429416
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲۴۰ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در کردستان اجرا شد

سنندج - ایرنا - مدیر عامل شرکت گاز کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۲۴۰ کیلومتر شبکه گذاری گاز طبیعی در نقاط شهری و روستایی استان انجام شده است.

احمد فعله گری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون در مجموع ۱۱ هزار و ۶۸۳ کیلومتر شبکه گاز در بخش شهری و روستایی استان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه امسال به طور متوسط روزانه بیش از ۲ کیلومتر شبکه گاز در استان اجرا شده است، افزود: در فرودین ماه ۲۰ کیلومتر، اردیبهشت ماه ۶۶ کیلومتر، خرداد ماه ۶۴ کیلومتر و در تیرماه ۸۸ کیلومتر شبکه گذاری گاز طبیعی در کردستان انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان یادآور شد: وضعیت جغرافیایی و توپوگرافی استان با جاهای دیگر کشور متفاوت بوده و تداوم گازرسانی به شهرها و روستاهای استان در سال‌های اخیر با وجود اعمال تحریم‌ها و فشار اقتصادی فراوان نه ‌تنها متوقف نشده بلکه با تلاش و همت بالای مسئولان صنعت گاز کشور این کار با تکیه بر توان و حضور مؤثر شرکت‌های داخلی شتاب بیشتری گرفت.

فعله گری تاکید کرد: ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق روستایی این استان به ۹۶ درصد رسید و اکنون جزو استان‌های سبز از لحاظ شاخص گازرسانی به روستاها است.

وی با بیان اینکه استان سبز به استان‌های دارای ضریب نفوذ گاز طبیعی ۹۵ درصد به بالا در گازرسانی به مناطق روستایی گفته می‌شود، اظهار داشت: اکنون ۶ شهرستان استان کردستان از این لحاظ مناطق سبز محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان اضافه کرد: ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در شهرستان بانه بیش از ۹۵ درصد، دهگلان ۱۰۰ درصد، دیواندره بیش از ۹۵ درصد، قروه ۱۰۰ درصد و شهرستان‌های کامیاران و سروآباد ۹۸ درصد است.

اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری، ۹۶ درصد جمعیت روستایی و ۵۶۲ هزار مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha