۶ پروژه درمانی با ۲۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمانشاه افتتاح شد

کرمانشاه - ایرنا - ۶ پروژه عمرانی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه با ۲۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بیمارستان‌های حضرت معصومه (س) و شهدا روز شنبه با حضور آیت‌الله «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه در این مراسم، اعتبار جذب شده برای انجام پروژه‌های عمرانی سال ۱۴۰۰ را ۲۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: امروز مفتخریم که با حضور آیت‌الله علما پروژه‌های، بازسازی رادیولوژی، احداث آشپزخانه و تکمیل تجهیزات اکسیژن ساز در بیمارستان شهدا و همچنین توسعه و بازسازی بخش اطفال ، تهیه چیلر بخش ماموگرافی و تکمیل تجهیزات اکسیژن ساز در بیمارستان حضرت معصومه (س) به بهره‌برداری می‌رسد.

۶ پروژه درمانی با ۲۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمانشاه افتتاح شد
میثم حجتی پور مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه

«میثم حجتی‌پور» از برنامه‌های بزرگ‌تر و اخبار خوب برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان خبر داد و افزود: با رایزنی‌های انجام شده در شهرستان هرسین سه هزار متر، کنگاور پنج هزار متر و در بیستون هم ۶ هزار و ۷۰۰ متر زمین رایگان گرفتیم و به زودی کلنگ احداث درمانگاه در این سه شهرستان با اعتبار حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به زمین می‌خورد.

و با اشاره به اینکه در سرپل‌ذهاب زمین به ارزش پنج میلیارد تومان خریداری شده است، گفت: به زودی عملیات اجرایی درمانگاه آغاز می‌شود و تا آن زمان یک ملک استیجاری به عنوان درمانگاه در این شهرستان به مردم خدمات می‌دهد. لازم به ذکر است با توجه به تردد مسافران، فعالیت درمانکاه شهرستان اسلام‌آبادغرب هم ۲ شیفته شد.

حجتی‌پور، اوژانس بیمارستان شهدا را یکی از پروژه‌های مهم تامین اجتماعی دانست و گفت: این اورژانس در ۲ طبقه و سه هزار و ۳۰۰ متر زیربنا، بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی در کشور است که ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن اختصاص یافته و به زودی اسناد مناقصه آن منتشر و عملیات اجرایی آن هم آغاز می‌شود.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بخش زایشگاه بیمارستان حضرت معصومه (س) هم برای تجهیز هشت میلیارد تومان برای آن جذب شده است اظهار داشت: امسال عملیات اجرایی احداث درمانگاه تخصصی بیمارستان حضرت معصومه (س) هم با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان آغاز می شود.

حجتی‌پور در پایان اشاره‌ای هم به خدمات معاونت درمان تامین اجتماعی در مبارزه با کرونا کرد و گفت: تا به امروز ۲ هزار و ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان شهدا بستری شدند که برای ۹۰ درصد از آنها بهبودی حاصل شد و در این مدت ۲۲ هزار سی‌تی‌اسکن از افراد مشکوک به کرونا انجام شد که نتیجه ۹ هزار تست مثبت بود.

به گزارش ایرنا؛ اکنون ۷۶۸ هزار و ۵۶۲ نفر در کرمانشاه زیرپوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که حدود ۳۹ درصد جمعیت ۲ میلیون نفری استان را شامل می‌شوند.

از مجموع افراد زیرپوشش اداره کل تامین اجتماعی کرمانشاه ۲۴۸ هزار و ۵۵۳ نفر بیمه شدگان اصلی هستند و بقیه افراد تبعی تحت پوشش به حساب می‌آیند.

همچنین تعداد مستمری بگیران اصلی و تبعی اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه ۱۲۱ هزار و ۷۰۷ نفر است.  

سازمان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه ۲ بیمارستان شهدا و حضرت معصومه (س) و ۲ مرکز بزرگ پلی کلینیک شماره یک و ۲ در شهر کرمانشاه و درمانگاه اسلام آبادغرب و بیستون دارد.

اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha