«عباسعلی» هم حذف شد؛ مصدومیت، کارت‌های اشتباه و ضعف تکنیکی

توکیو- ایرنا- «حمیده عباسعلی» کاراته‌کای وزن به اضافه ۶۱ کیلوگرم تیم زنان ایران با قبول شکست مقابل نماینده چین از بازی‌های المپیک توکیو حذف شد.

به گزارش ایرنا؛ امروز (شنبه) در آخرین روز بازی‌های المپیک توکیو، مبارزات اوزان به اضافه ۶۱ کیلوگرم زنان و به اضافه ۷۵ کیلگرم مردان برگزار می‌شود که «حمیده عباسعلی» و «سجاد گنج‌زاده» نمایندگان کشورمان هستند.

بر این اساس، عباسعلی دارنده ۲ مدال نقره و برنز جهان و پنج طلای آسیا در گام نخست از گروه B وزن به اضافه ۶۱ کیلوگرم زنان برابر «لامیا ماتوب» نماینده ۲۹ ساله الجزایر و نفر ۲۳ رنکینگ جهان قرار گرفت و با ارائه مبارزه‌ای مناسب به برتری چهار بر صفر دست یافت.

عباسعلی در دومین رقابت خود برابر «النا کوئرچی» از سوییس ایستاد و برخلاف مبارزه نخست، عملکرد ضعیفی داشت و اسیر مبارزه نزدیک و هوشمندانه نماینده سوئیس شد و چهار بر صفر شکست خورد.

بانوی باتجربه کاراته ایران در مبارزه سوم که اهمیت بسیار زیادی داشت برابر «فریال عبدالعزیز» از مصر ایستاد و در حالی که ۶ بر ۳ عقب بود با استفاده از ضربات بالا موفق شد این مبارزه نفس‌گیر با با برتری ۹ بر ۷ برنده شده و در آستانه صعود قرار بگیرد.

عباسعلی در چهارمین و آخرین مبارزه مرحله گروهی خود که برنده آن راهی مرحله نهایی می‌شد، «گونگ لی» از چین را پیش‌رو داشت و در این مبارزه هم با حساب هشت بر چهار شکست خورد تا او نیز دست خالی توکیو را ترک کند.

عباسعلی در حالی که از نظر قامت برتری خاصی نسبت به حریف داشت اما از لحاظ تکنیکی، استفاده به موقع از فنون بسیار ضعیف بود و با ترس مبارزه می‌کرد. همچنین سمانه خوش‌قدم همچون بازی‌های قبلی بازهم برای استفاده از ویدئو چک کارت اشتباه کشید.

عباسعلی که در جریان این مبارزه حرفی برای گفتن نداشت در یک دقیقه پایانی از ناحیه زانو مصدوم شد.

با این اوصاف تیم بانوان ایران متکشل از سارا بهمنیار و حمیده عباسعلی با عملکردی ضعیف به کار خود پایان داد. «سارا بهمنیار» دیگر نمانیده کاراته ایران بود که روز پنجشنبه به مصاف حریفان رفت و در مرحله گروهی حذف شد.

گنج‌زاده نیز از دقایقی در مرحله گروهی وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم مردان روی تاتامی می‌رود.

مسابقات کاراته در دو گروه برگزار می‌شود و از هر گروه دو نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و به صورت ضربدری برای راهیابی به فینال با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. هر کاراته‌کار در صورت راهیابی به مرحله نهایی، مدالش را قطعی می‌کند.

«سمانه خوش‌قدم» سرمربی تیم زنان است و «شهرام هروی» هدایت مردان کاراته ایران را برعهده دارد.

نتایج گروه B وزن به اضافه ۶۱ زنان

لامیا ماتوب از الجزایر یک - الینا کوئرچی از سوئیس ۲

گونگ لی از چین صفر  -  فریال عبدالعزیز از مصر چهار

حمیده عباسعلی از ایران چهار - لامیا ماتوب از الجزایر صفر

فریال عبدالعزیز از مصر ۳ (برنده با قانون سنشو) -  الینا کوئرچی از سوئیس ۳

گونگ لی از چین چهار -  لامیا ماتوب از الجزایر صفر

حمیده عباسعلی از ایران چهار -  الینا کوئرچی از سوئیس صفر

حمیده عباسعلی از ایران ۹  -  فریال عبدالعزیز از مصر ۷

گونگ لی از چین یک -  الینا کوئرچی از سوئیس یک

فریال عبدالعزیز از مصر صفر  -  لامیا ماتوب از الجزایر صفر

حمیده عباسعلی از ایران چهار  -  گونگ لی از چین هشت

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha