رئیس جمهوری در تشکیل دولت از تمام سلیقه های سیاسی استفاده کند

تهران- ایرنا - امام جمعه دماوند، خواستار آن شد که رئیس جمهوری برای تشکیل دولت مردمی، از همه نیروهای معتقد و ملتزم به آرمان های انقلاب و از همه سلیقه های سیاسی کشور استفاده کند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دماوند که با حضور نمازگزاران در مسجد جامع این شهر برگزار شد، گفت: تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات مردم با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، راهبرد امید آفرینی و اعتماد سازی دولت است.
امام جمعه دماوند اجرای عدالت اجتماعی و کم کردن فاصله طبقاتی را منوط به مبارزه با فساد و مفسد دانست و گفت: از بین بردن زمینه‌های بروز فساد نیاز به برنامه، انگیزه و پیگیری دائم دارد.

وی خاطر نشان کرد: فرار مالیاتی، سوء استفاده از مناصب دولتی، واردات بی منطق و قاچاق کالا اقتصاد ما را فلج کرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی از مرز اصولگرا و اصلاح‌طلب و چپ و راست عبور کرد و به معنای واقعی مردمی و انقلابی بود، گفت: بهترین الگو برای دولت جدید افکار، گفتار و کردار شهید سلیمانی است که مورد تایید مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی اضافه کرد: شهید سلیمانی مدیری جهادی، شجاع و دانا بود که قدرت داشت و با بسیج نیروهای جوان در همه عرصه‌ها خدمت می کرد.

امام جمعه دماوند تاکید کرد: حل مشکل معیشتی مردم، تقویت پول ملی، جهش تولید و حل مشکلات کارخانه داران و کارگران خواسته اولیه مردم است.

خطیب نماز جمعه دماوند با بیان اینکه همزمان با آغاز کار دولت جدید، شوراهای اسلامی شهر و روستا هم کار خود را شروع خواهند کرد، گفت: شوراها در انتخاب شهردار و دهیار تعهد، تخصص، پر کاری، نشاط جهادی و برنامه دار بودن را مد نظر بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به روز ۱۸ مردادماه که روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم است، بیان داشت: شهدای مدافع حرم برای دفاع از انسان‌های بی پناه و مظلوم در مقابل تکفیری‌های بی رحم جان خود را به خدا تقدیم کردند.

وی عنوان داشت: جریان منحرف اعتقادی بی بهره از ولایت امامان و از اهل بیت پیامبر، همواره بزرگترین خطر برای جهان اسلام بودند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تاکید کرد: آنهایی که به نام اسلام، مسلمین را سر می‌برند و به کوچکترین بهانه دیگران را کافر می پندارند دشمن خدا و پیامبران هستند و شهدای مدافع حرم اهل بیت و حریم انسانیت، برترین مجاهدان و با فضیلت ترین شهیدان تاریخ هستند.

امام جمعه دماوند همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: بزرگداشت نهضت عاشورا و قیام حسینی رمز بقای شیعه و جانمایه آزادی خواهی و مبارزه با ظلم است.

وی افزود: عزاداری برای سالار شهیدان وظیفه همه دوستداران آن حضرت و ادای دین به پیامبر عزیز اسلام است که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی سوگواری محرم و صفر در همه روستاها و شهرها برگزار خواهد شد.

خطیب نماز جمعه دماوند تصریح کرد: میان حفظ سلامتی و انجام مراسم محرم، دوگانگی و تضاد وجود ندارد و شعار ما "هم عرض ارادت، هم حفظ سلامت" است.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) شهید بزرگ امر به معروف و نهی از منکر و شهید مبارزه با طاغوت و حاکم غیر الهی است، گفت: تبیین، ترویج و تبلیغ اهداف نهضت روح بخش عاشورا، بزرگداشت معروف و تحقیر منکرات سیاسی و حکومتی است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما در امتداد قیام عاشورا و مبارزه با مستکبران شکل گرفت و حسینی بودن نهضت را باید حفظ کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha