کشتی آزاد المپیک؛ تانک روس و اسنایدر بهم رسیدند

توکیو - ایرنا - دو رقیب سنتی سال‌های اخیر کشتی آزاد در سطح جهان یعنی «عبدالرشید سعدالله‌یف» از روسیه و «کایل اسنایدر» از آمریکا قهرمانان جهان و المپیک در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم المپیک توکیو به یکدیگر رسیدند.

به گزارش ایرنا، پیکارهای مقدماتی ۲ وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۶:۳۰ امروز (جمعه) آغاز شد و با شناخت نفرات راه یافته به فینال به اتمام رسید. این پیکارها فردا (شنبه) با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به پایان خواهد رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم عبدالرشید سعدالله‌یف ملقب به تانک روس دارنده طلای المپیک و ۴ طلای قهرمانی جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر صفر رانیریز سالاس پرز از کوبا را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد و کایل اسنایدر قهرمان المپیک و ۲ طلای قهرمانی جهان از آمریکا با نتیجه ۵ بر صفر سلیمان کارادنیز از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

این ۲ آزادکار نامدار جهان در فینال پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۷ در فرانسه مقابل هم قرار گرفتند که اسنایدر حریف خود را شکست داد. اما آنها یکبار دیگر در فینال پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ در بوداپست مجارستان به مصاف هم رفتند که سعدالله‌یف در همان دقیقه نخست اسنایدر را ضربه فنی کرد و انتقام آن شکست را گرفت.

اما در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان اسنایدر در نیمه‌نهایی مغلوب شریف شریف‌اف از جمهوری آذربایجان شد و فینال راه پیدا نکرد. سعدالله‌یف در فینال با شکست شریف‌اف به مدال طلا دست پیدا کرد. 

اما مبارزه سوم این دو رقیب سنتی در مبارزه فینال همانند مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی از جذابیت زیادی برخوردار است.

در وزن ۶۵ کیلوگرم اتوگورو با شکست گاجی مراد رشیداف از روسیه با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت و حاجی علی‌اف از جمهوری آذربایجان نیز با نتیجه ۱۲ بر ۵ از سد باجرانگ هندی گذشت و دیگر فینالیست این وزن شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha