۱۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 84428409
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تنفیذ حکم ریاست جمهوری نشانه پیوند اسلامیت و مردم‌سالاری دینی است

ساوه - ایرنا- خطیب جمعه ساوه گفت: تنفیذ حکم رئیس جمهوری منتخب ملت از سوی ولی فقیه نشانه وجود پیوند محکم میان مردم‌سالاری (جمهوریت) و اسلامیت است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید «ابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه شهر ساوه، افزود: منش و رفتار آقای رئیسی در مراسم تحلیف و تنفیذ مصداق ولایت پذیری ایشان بود.

وی تاکید کرد: تاریخ انقلاب اسلامی نشان می دهد که ولایت گریزی عامل سقوط بسیاری از شخصیت ها بوده و برخی از شخصیت ها، احزاب و جریاناتی که روبروی ولایت فقیه قرار گرفتند، زمین خوردند.

امام جمعه ساوه افزود: تنفیذ باعث مشروعیت بخشی و موید ماهیت مردم سالاری دینی نظام است و جنبه تشریفاتی هم ندارد بلکه یک فرایند حقیقی برای مشروعیت بخشی به منتخب مردم از طریق تایید ولی فقیه است.


وی ادامه داد: در راستای چنین رویه ای است که مقام معظم رهبری در حکم تنفیذ فرمودند؛ به پیروی از آرای مردم، شما را به ریاست جمهوری ایران منصوب می کنم.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: براساس بند ۹ اصل ۱۱۰ قانون اساسی، تنفیذ و امضای حکم ریاست جمهوری پس از انتخاب مردم، از اختیارات رهبری و نماد ترکیب زیبای جمهوریت و اسلامیت است.

وی اظهار امیدواری کرد که آغاز به کار دولت سیزدهم فصل جدیدی را در همدلی و وفاق ملی رقم بزند همانگونه که حجت الاسلام رئیسی هم در آیین تحلیف بر ضرورت ایجاد دولت وفاق ملی تاکید کرد.

خطیب جمعه ساوه اظهار داشت: در فرایند دولت وفاق ملی، دسته بندی حزبی و جناحی رنگ می بازد و همه اقوام و جریان ها برای ایجاد یک ایران قوی در برابر دشمنان به ید واحده تبدیل می شوند.

وی به عملیات روانی و ایذایی رژیم صهیونیستی در ایام تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این تحرکات هم بیانگر ترس و استیصال آنها از سرکار آمدن یک دولت مردمی انقلابی و هم برای تحت تاثیر قرار دادن مساله تنفیذ و تحلیف و کم رنگ نشان دادن آن در ادامه خط تحریم انتخابات است.

وی اظهار داشت: البته تیرهای غیب جبهه مقاومت به اسرائیل خواهد فهماند که نفرت ما و جهان اسلام از آن رژیم کثیف کودک کش و متجاوز همیشگی است و فریاد مرگ بر اسرائیل همیشگی است.

وی در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی، گفت: این یک ضرورت است اما باید به صورت سنجیده باشد.

وی افزود: فضای مجازی بخشی از حکمرانی است  و برای امنیت اخلاقی و نظامی و انتظامی باید بر آن نظارت داشت اما نباید در حریم خصوصی مردم دخالت شود و آزادی های مشروع مردم را محدود کند و یا به کسب و کار مردم آن هم در این وضعیت اسفبار اقتصادی صدمه بزند.

امام جمعه ساوه با تاکید بر ضرورت مراقبت همگانی در برابر کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی، گفت:مجالس روضه و عزای سیدالشهدا (ع) تعطیل شدنی نیست اما رعایت مقررات و پروتکل ها یک واجب همگانی، ملی و شرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha