امام جمعه کرمانشاه: دولت جدید به اقتصاد بازار و مردم اهمیت بدهد

کرمانشاه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رییس جمهوری گفت: دولت جدید باید به اقتصاد بازار و سفره‌های مردم اهمیت بدهد و در راستای تقویت پول ملی تلاش کند.

به گزارش ایرنا؛ آیت‌الله «مصطفی علما» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه، با قدردانی از خدمات دولت دوازدهم در راستای خدمتگزاری به مردم؛ جا به جایی هر چهار سال دولت ها را تنوع سیاسی در کشور دانست که هر دوره افراد با توان، برنامه ریزی و سلیقه جدید در راستای خدمت گزاری به مردم سرکار می آیند که خود به خود فضای کار را دوچندان می کند.

او با اشاره به نعمت نفت، گاز، معادن متنوع و مختلف کشور خواستار توجه دولت جدید به تقویت پول ملی شد و گفت: دولت جدید، با این همه پشتوانه و سرمایه خدادی با برنامه ریزی و حوصله باید به فکر سفره معقول برای مردم باشد.

آیت الله علما در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ، از رییس جمهور خواست هرچه زودتر دولت جدید را با بهره گیری از توان جوانان، عاقلانه و پخته تشکیل دهد و حل مشکلات مردم را در اولویت قرار دهد.

امام جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به روز جوانان در هفته پیش رو، خواستار توجه دولت جدید به ازدواج جوانان، خانه دار شدن و کار آنان شد و گفت: حقیقتا جوانان سرمایه های اصلی نظام و کشور هستند و توجه و رسیدگی به مشکلات جوانان بارها مقام معظم رهبری به دولت ها تاکید کردند.

آیت الله علما همچنین یاد و خاطره شهید سرلشکر عباس دوران و شهید صارمی را گرامی داشت و روز خبرنگار در سالروز شهادت صارمی را روز مهم قلمداد کرد.

دهه اول محرم دهه فریضه واجب امر به معرف و نهی از منکر است

خطیب نماز جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه های خود با اشاره به شروع ماه محرم در هفته آتی، دهه اول ماه محرم را دهه امر به معرف و نهی از منکر از واجبات دین اسلام دانست و گفت: فلسفه اصلی حرکت امام حسین (ع) در کربلا برای زنده نگهداشتن این فریضه واجب الهی بود که با توفیق خداوند روز به روز رونق بیشتری می گیرد.

آیت الله علما، فلسفه بعثت ۱۲۴ هزار پیامبر از طرف خداوند را بحث هدایت دانست که در بطن امر به معرف و نهی از منکر گنجانده شده است و افزود: یعنی هدایت انسان ها به خوبی ها و بازداشت آنها از کارهای بد است. 

او هدایت انسان به وسیله خداوند را بزرگترین نعمت به انسان دانست و افزود: اگر انسان هدایت نشود در تاریکی هیچ کاری نمی توانند بکنند، لذا مهم ترین هدف امام حسین (ع) برای صراط مستقیم و هدایت انسان ها بود.

آیت الله علما همچنین یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر را تربیت درست فرزندان دانست و با اشاره به انواع پیام رسان های اجتماعی در فضای مجازی، ماهواره و دیگر تکنولوژی ها گفت: خانواده در راستای تربیت صحیح فرزندانشان خودشان آنها را امر به معرف و نهی از منکر کنند و نگذارند هرچیزی را ببینند و الگو قرار دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha