روایت روزنامه پاکستانی از تحکیم روابط اسلام آباد و تهران در دولت جدید

اسلام‌آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی «اوصاف» به تلاش دشمنان برای تخریب روابط حسنه و پایدار میان اسلام آباد و تهران نوشت: آغاز دولت جدید ایران به ریاست دکتر رئیسی نوید بخش تحکیم روابط دوجانبه به ویژه دستیابی به منافع مشترک تجاری و اقتصادی است.

به گزارش ایرنا، روزنامه اردو زبان اوصاف امروز (جمعه) سرمقاله خود را به برگزاری مراسم تحلیف آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به عنوان رییس دولت سیزدهم در تهران با حضور مقام‌های بلندپایه کشورهای مختلف جهان از جمله هیات پارلمانی پاکستان به ریاست رئیس مجلس سنای این کشور اختصاص داد.

این روزنامه روابط تهران-اسلام‌آباد را پایدار، ناگسستنی و حسنه دانست و افزود: دشمنان دو کشور برادر همواره درصدد تخریب این روابط و ایجاد سوء تفاهم‌ها بوده‌اند اما این توطئه‌ها در تمامی مراحل ناکام مانده و جلودار تقویت مناسبات ایران و پاکستان نبود.

روزنامه اوصاف افزود: با اطمینان کامل باید گفت که آغاز دولت جدید در ایران به ریاست حجت الاسلام رئیسی نوید تحکیم روابط میان دو کشور برادر را می‌دهد و می‌تواند روزنه‌ای تازه به سوی دو کشور برای دستیابی به منافع مشترک بگشاید.

این روزنامه پاکستانی به دیدار رییس جمهوری جدید کشورمان با رییس مجلس سنای پاکستان در تهران  اشاره کرد و نوشت: ایران نخستین کشوری بود که تشکیل کشور پاکستان را به رسمیت شناخت و از آن زمان مشترکات قوی فرهنگی، تاریخی و تجاری روابط دو کشور را به هم گره داده است.

در سرمقاله نشریه پاکستانی آمده است: امید قاطع وجود دارد که روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در دوره آقای رئیسی در همه زمینه‌ها به ویژه مراودات مرزی و تجاری تقویت خواهد شد.

روایت روزنامه پاکستانی از تحکیم روابط اسلام آباد و تهران در دولت جدید

استقبال روزنامه پاکستانی از توافقات تجاری در نشست روسای مجالس ایران و پاکستان

روزنامه اردو زبان «۹۲» چاپ اسلام‌آباد نیز امروز در سرمقاله خود با اشاره به نشست رئیس مجلس شورای اسلامی با هیات پارلمانی پاکستان در تهران، از توافقات انجام شده طرفین برای افزایش همکاری‌های اقتصادی، تجاری به ویژه فعال‌سازی هرچه بیشتر مراودات مرزی استقبال کرد.

در این گزارش آمده است: جمهوری اسلامی ایران کشور برادر و همسایه پاکستان است و تداوم مراودات با این کشور همسایه به ویژه در حوزه‌های انرژی و تجارت مرزی تضمین کننده منافع پاکستان خواهد بود.

روزنامه ۹۲ افزود: با توجه به تحولات فعلی در منطقه تعمیق بیش از پیش روابط میان ایران و پاکستان اجتناب ناپذیر است و مقام‌های دو کشور باید تلاش‌های مشترک برای رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری‌ها را تسریع کنند.

رییس دولت سیزدهم چهارشنبه شب گذشته در دیدار رییس مجلس سنای پاکستان با تاکید براینکه تهران و اسلام‌آباد پیوندی ناگسستنی دارند، گفت: باید ظرفیت‌های افزایش روابط و همکاری‌های دو کشور را شناسایی و در مسیر منافع دو کشور و منطقه فعال سازیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز گذشته در آغاز سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کرد که به عنوان رییس جمهوری، پاسدار اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha