فرماندار همدان:طرح گاوداری ۶هزار راسی قهاوند وارد مرحله ساخت و ساز شد

همدان-ایرنا- فرماندار همدان با اشاره به کلنگ زنی طرح گاوداری ۶ هزار رای قهاوند در سال گذشته، گفت: این طرح با پیگیری های انجام شده وارد مرحله ساخت و ساز شده است.

«محمدعلی محمدی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کلنگ زنی این طرح همزمان با هفته دولت در شهریور سال گذشته انجام شد اما به دلایلی عملیات ساخت آن به تاخیر افتاد که با پیگیری نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی(حاجی بابایی) این کار به سرانجام رسید.

وی اضافه کرد: گاوداری ۶ هزار راسی با سرمایه گذاری ۵۶۵ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۴۳۰ نفر می‌تواند در ایجاد رونق اقتصادی و رفع محرومیت از شهرستان قهاوند موثر باشد. 

فرماندار همدان با اشاره به ضرورت زمانبندی مشخص برای اجرای این طرح گفت: برای تامین زیر ساخت ها و امکانات مورد نیاز این واحد تولیدی آمادگی کامل داریم.

محمدی خاطرنشان کرد: مجتمع کشت و صنعت یاس طرح مهم دیگری است که در این منطقه در حال اجراست که به طور مستمر پیگیری و رصد می‌شود.

به گفته محمدی، متولیان اجرای این طرح برنامه ۱۵ ماهه برای بهره برداری تدوین کرده اند و طبق پیش بینی های صورت گرفته این گاوداری سه هزار راس دام مولد ظرفیت دارد و روزانه ۲۰۰ تن شیر تولید می‌کند. 

گاوداری ۶ هزار راسی قهاوند از جمله طرحهایی است که با سرمایه گاری شستا(شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در استان همدان احداث می‌شود. 

قهاوند از شهرهای تابعه شهرستان همدان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha