قالیباف بر افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی ایران و صربستان تاکید کرد

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای صربستانی خود بر افزایش سطح همکارهای اقتصادی بین ایران و صربستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «ایویتسا داچیچ»، رییس مجلس صربستان که برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران به تهران سفر کرده است، با محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار گفت: روابط خوب و دوستانه‌ای میان مجالس دو کشور وجود دارد. روابط دوستانه پارلمانی پشتوانه محکمی برای ارتقای روابط در سایر زمینه ها است. آمادگی داریم روابط پارلمانی فیمابین را در همه سطوح به ویژه میان کمیسیون های تخصصی و گروه های دوستی توسعه دهیم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران و صربستان دارای ظرفیت‌های گسترده ای برای همکاری در عرصه های مختلف سیاسی، دفاعی، اقتصادی و فرهنگی هستند. با یک اراده سیاسی قوی می توان از آنها در جهت منافع دو کشور بهره جست.

قالیباف با اشاره به اهمیت افزایش سطح همکاری های اقتصادی ایران و صربستان گفت: حجم روابط اقتصادی دو کشور در حد و اندازه ظرفیت های موجود نیست.

«ایویتسا داچیچ» در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه دو کشور اظهار داشت: صربستان و جمهوری اسلامی ایران دو کشور دوست هستند که منافع مشترک و دشمنان مشترکی دارند. این اشتراکات تقویت هر چه بیشتر روابط فیمابین را می طلبد.

وی بیان داشت: صربستان کشوری مستقل است و هیچگاه تحت فشار کشورهای ثالث روابط خود با ایران را محدود نکرده است. دولت و پارلمان صربستان خواهان توسعه روابط دوجانبه با ایران هستند.

رییس مجلس صربستان با تایید سخنان قالیباف در خصوص پایین بودن سطح روابط اقتصادی ایران و صربستان گفت: ما در برابر مردم و آیندگان مسوول هستیم و وظیفه داریم که از تمام ظرفیت خود برای افزایش مبادلات اقتصادی دو کشور استفاده کنیم.

ایویتسا داچیچ در پایان ابراز امیدواری کرد: در آینده  نزدیک شاهد تبادل هیات های عالی رتبه دولتی و پارلمانی میان دو کشور باشیم و روابط ایران و صربستان از این مجاری به سطح بالاتری ارتقا یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha