رضایی: روابط ایران و قطر مقدمه صلح در منطقه است

تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با وزیر صنعت و تجارت قطر دیدار و بر گسترش روابط برادرانه دو جانبه تاکید و بیان کرد: روابط تهران و دوحه مقدمه امنیت و صلح در منطقه است.

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی عصر روز پنجشنبه در دیدار با علی بن احمد زاید، گفت: روابط ایران و قطر، برادرانه است و در سایه این روابط برادرانه می‌توانیم به صلح، امنیت، رونق و رفاه در منطقه کمک کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارتباط میان کشورهای مسلمان منطقه را موضوعی کلیدی و کارگشا خواند و افزود: ایران در چهار دهه گذشته ثابت کرده است که از همکاری با کشورهای منطقه بویژه همسایگان جنوبی خود استقبال می‌کند.

وی اضافه کرد: ایران و قطر بارها در فراز و نشیب رویدادها و حوادث در کنار یکدیگر به ثبات منطقه کمک کرده‌اند. در زمانی که دوحه بی دلیل تحت فشار قرار گرفته بود محاصره قطر را کنار زدیم و بی منت کمک کردیم و معتقدیم اگر این حضور موثر و برادرانه تداوم یابد، رونق و آرامش در کشورهای اسلامی تحقق می‌یابد.

رضایی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بنادر ایران و تجارت مستقیم تهران و دوحه اشاره و تاکید کرد: می‌توانید در رونق بنادر بویژه در استان‌های بوشهر و خوزستان سرمایه‌گذاری کنید و یقین دارم توسعه تجارت دو کشور به نفع منطقه خواهد بود. ایران دسترسی شما را به بازارهای شمالی و منطقه قفقاز فراهم می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان از طرف قطری دعوت کرد تا در فرصتی دیگر با سفر به ایران، زمینه‌های جدید سرمایه‌گذاری و همکاری را بررسی کند.

بن احمد زاید نیز با قدردانی از پیگیری‌های جمهوری اسلامی ایران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای توسعه روابط دو جانبه گفت: امیدوارم به زودی در قطر، میزبان کمیسیون مشترک تجاری دو کشور باشیم و ارتباطات تهران و دوحه در عرصه‌های گوناگون بویژه در انتقال برق و سرمایه‌گذاری‌های مشترک توسعه یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha