خبر تزریق واکسن کرونا در خوزستان بدون محدودیت سنی واقعیت ندارد

اهواز - ایرنا- دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد خبر تزریق واکسن کرونا در خوزستان بدون محدودیت سنی واقعیت ندارد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است  خبری که در فضای مجازی در خصوص تزریق واکسن  کرونا در استان خوزستان بدون محدودیت سنی منتشر شده خلاف واقع و نادرست است و ارائه واکسن تنها طبق برنامه ریزی قبلی که از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است امکان پذیر است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد در حال حاضر تنها متولدین سال ۱۳۵۷ و  قبل از آن  امکان ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir و مراجعه به مراکز واکسیناسیون جهت دریافت واکسن دارند و واکسیناسیون سایر گروه های سنی متعاقبا و بعد از انتشار اطلاعیه رسمی انجام خواهد شد.

در ادامه آمده است امکان  ارائه واکسن برای متولدینبعد از سال  ۱۳۵۷ صرفا برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها، بیماران نادر و بیماران دیابتی استفاده کننده از انسولین و براساس مستندات و پرونده های مرتبط امکانپذیر است و اگر کد ملی فرد ثبت‌نام کننده در فهرست موردنظر نباشد و شرط سنی رعایت نشده باشد، امکان ثبت‌نام وجود نخواهد داشت.

جدولی از سنین مختلف بالای ۲۰ سال برای دریافت واکسن کرونا در خوزستان طی دو روز گذشته در فضای مجازی منتشر شده که طی آن برای هر گروه سنی یک روز خاص را مشخص کرده اند.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از شیوع کرونا در استان خوزستان و با توجه به طولانی شدن پیک چهارم کرونا در خوزستان واکسیناسیون در این استان را تشدید کرده است به طوریکه استان خوزستان اولین استانی است که متولدین ۱۳۵۷ وقبل از آن می توانند واکسن کرونا دریافت کنند.

تا کنون بیش از ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت استان خوزستان علیه بیماری کووید۱۹  واکسینه شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha