اعضای هیات رئیسه شورای شهرهای فارس مشخص شدند

شیراز-ایرنا-با برگزاری مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهرهای فارس ، رئیس جدید این نهاد و سرپرستان شهرداری در برخی شهرها انتخاب شدند.

به گزارش ایرنا،مراسم تحلیف اعضاء شورای اسلامی دوره ششم شهر اردکان امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ با حضور فرماندار شهرستان سپیدان ، مدیر کل امور فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، شهردار اردکان و اعضای شورای پنجم شهر اردکان و برخی اصحاب رسانه برگزار و مهدی فرجی بعنوان رئیس جدید این نهاد در اردکان انتخاب شد.

فرماندار شهرستان سپیدان در این مراسم گزارشی از چگونگی برگزاری انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری در شهرستان سپیدان ارائه کرد و با اشاره به اینکه انتخاباتی قانونمند توام با مشارکت حداکثری مردم در این شهرستان برگزار شد گفت: همکاری و همدلی و همسویی مثال زدنی بین مدیریت شهری اردکان و مجموعه فرمانداری شهرستان سپیدان برقرار است.

حسن همتی ضمن قدردانی از اعضاء سابق شورای شهر اردکان بیان کرد: همکاری و تعامل خوبی بین شورای سابق اردکان و مجموعه فرمانداری و ادارات شهرستان وجود داشت که ضمن تبریک به اعضاء و منتخبین جدید شورای شهر اردکان و آرزوی موفقیت برای آنها در خدمت به مردم شهر اردکان ، امیدوارم این همکاری و تعامل ادامه داشته باشد.

مدیر کل امور فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس در ادامه این جلسه گفت: اعضای شورای شهر برای موفقیت در کار و خدمت به مردم و شهر اردکان قانونمندی و قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند و از کلیه ظرفیت های قانونی جهت کسب درآمد پایدار برای شهرداری و عمران و آبادی شهر و خدمت به شهروندان استفاده کنند.

مجتبی علوی همچنین با اشاره به مشارکت  و حضور حداکثری و ۹۵ درصدی مردم شهرستان سپیدان در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا امسال، این امر را نشان دهنده بلوغ فکری سیاسی و اجتماعی و فرهنگی مردم این شهرستان دانست و افزود: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات این شهرستان نشان از پایبندی مردم انقلابی و ولایت مدار سپیدان به انقلاب اسلامی و آرمانهای بلند آن است.

وی  از منتخبین مردم خواست که قدر این مشارکت و در صحنه بودن مردم را بدانند و تمام تلاش خود را برای خدمت هر چه بهتر و بیشتر به آنها به کار گیرند.

در ادامه این جلسه اعضاء جدید شورای شهر اردکان سوگندنامه خود را قرائت کرده و با تشکیل هیات رئیسه سنی غلامرضا  حبیبی به عنوان رئیس سنی جلسه مشخص کردند و سپس انتخابات هیات رئیسه با رای گیری از بین اعضا برگزار شد که مهدی فرجی به عنوان رئیس شورای شهر اردکان ، صادق  صالحی به عنوان نایب رییس شورا،راضیه صابر به عنوان سخنگو و غلامرضا حبیبی و یاسر جهانبازی به عنوان منشی اول و دوم شورا انتخاب شدند.

مهدی فرجی رئیس جدید شورای شهر اردکان از نیروهای اورژانس و رئیس مرکز اورژانس شهرستان سپیدان نیز می باشد.

شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای فیروزآباد و میمند برگزار شد.

به گزارش ، ایرنا  در آیینی که پنجشنبه بر گزار شد، فرماندار فیروز اباد ضمن گفتن تسلیت به مناسبت شهادت سه تن از نیروهای مردمی در حادثه آتش سوزی منطقه هایقر فیروزآباد گفت : باید قدردان فرصت خدمتگزاری به مردم در هر سطحی باشیم.

حسین آرگیو با بیان اینکه نقش شوراها در اداره امور شهر بر کسی پوشیده نیست گفت: امیدواریم در دوره ششم شوراهای اسلامی  شاهد رشد و پویایی و توسعه شهرستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه شوراها نقش مردم در اداره کشور در مناطق مختلف را پررنگ نشان می‌دهد گفت: مردم به‌خوبی پای صندوق‌های رای آمدند و هوشمندانه توطئه راه‌اندازی جنگ روانی دشمنان را خنثی کردند چرا که دشمن تمام تلاش خود را کرد تا مردم را از آمدن پای صندوق‌های رای منصرف کند اما ناکام ماند.

فرماندار  گفت: حدود ۳ هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم در امر انتخابات با فرمانداری فیروزآباد همکاری داشتند و رعایت اصل بی طرفی و امانتداری را سرلوحه کار خود قرار دادیم و اعتقاد داشتیم که به فرموده مقام معظم رهبری رای مردم حق‌الناس است.

وی  تاکید کرد: در تمام کارها باید مشارکت مردم را گرفت و اگر مردم همکاری نداشته باشند کارها عقب خواهد ماند.

آرگیو با بیان اینکه باید با جلب اعتماد عمومی و مشارکت مردم در مسیر توسعه شهر فیروزآباد تلاش کرد افزود: به شهر باید نگاه همه جانبه داشته باشیم و تمام موارد شهری را در رفع مشکلات و توسعه آن دید.

ارگیو ادامه داد: مردم به اعضای شورا اعتماد کرده و به آنها رای دادند و امروز زمان آن فرا رسیده که با کار کردن رضایت مردم را جلب کرد که در نهایت رضایت خداوند است.

در پایان این مراسم پس از رای گیری، مسلم اولاد  به عنوان رئیس شورا، صمد نارنج نائب رئیس،محمد ناصر کریمی به عنوان سخنگو،عزیزاله اولادی و راهله ترابی  منشی، عبدالرسول رضایی و فلکناز علیپور به عنوان اعضای اصلی ششمین دوره شورای اسلامی شهر فیروزآباد  فعالیت خود را آغاز کردند

همچنین بهمن بهمن نژاد رئیس شورا میمند شد ، جواد گودرزی نائب رئیس ، بهنام صیادی منشی اول، مهدی مقدم منشی دوم و محمد محمدرضازاده نماینده شهرستانها  به عنوان اعضای اصلی ششمین دوره شورای اسلامی شهر میمند  فعالیت خود را آغاز کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha