فهرست وزیران پیشنهادی ابتدای هفته آینده تقدیم مجلس می‌شود

تهران- ایرنا- رییس جمهوری اعلام کرد با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر سرعت عمل در معرفی اعضای کابینه، ابتدای هفته آینده و در اولین فرصت فهرست وزرای پیشنهادی خود را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، «حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی» در پایان سخنرانی خود در مراسم تحلیف که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ مبنی بر اینکه در معرفی اعضای کابینه با سرعت عمل کنیم، در اولین فرصت یعنی در هفته آینده وزرای دولت را به مجلس معرفی می کنم.

در ادامه، محمد باقر قالیباف با اشاره به این بخش از سخنان رییس جمهوری گفت: طبق قانون رییس جمهوری دو هفته پس از تحلیف فرصت دارد کابینه خود را به مجلس معرفی کند اما با توجه به منویات و تاکید رهبر معظم انقلاب و اعلام آمادگی رییس جمهوری برای سرعت بخشیدن به استقرار دولت، مجلس هم آمادگی دارد با سرعت و دقت در رای اعتماد به وزرا به این مهم کمک کند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام والمسلیمن سید ابراهیم رییسی بعنوان هشتمین رییس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات و شخصیت های لشگری و کشوری و مهمانانی از ۱۱۵ کشور جهان ساعت ۱۵ آغاز شد.

پیش از آغاز مراسم، هیات های شرکت کننده در مراسم تحلیف از ۱۱۵ کشور و سازمان بین المللی در فضای باز محوطه مجلس شورای اسلامی در بهارستان، عکس یادگاری با آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهوری جدید جمهوری اسلامی ایران گرفتند و سپس در صحن علنی حاضر شدند.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی آغاز جلسه رسمی مراسم تحلیف را با تعداد حاضرین ۲۶۵ نفر رسمی اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha