۱۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84427810
۰ نفر

برچسب‌ها

بازتاب مراسم تحلیف رئیس جمهوری در رسانه‌های غربی

تهران – ایرنا – رسانه های غربی روز پنجشنبه خبر برگزاری مراسم تحلیف حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی هشتمین رییس‌جمهوری اسلامی ایران در محل مجلس شورای اسلامی را بازتاب دادند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی در این خصوص نوشت: ابراهیم رییسی دو روز پس از تنفیذ رسمی رهبر عالی ایران برای عهده داری مسئولیت، در مقابل مجلس سوگند یاد کرد.

رویترز در گزارش خود به نقل از رییسی خبر داد که وی وعده داده است گام هایی را در جهت لغو تحریم های آمریکا بردارد.

خبرگزاری فرانسه نیز با بازتاب مراسم تحلیف در گزارشی نوشت: ابراهیم رییسی رئیس جمهوری جدید ایران روز پنجشنبه در مجلس سوگند یاد کرد و این در شرایطی است که ایران با اقتصاد متاثر از تحریم های آمریکا، بحران سلامت و مذاکراتی سخت در مورد توافق هسته ای دست به گریبان است.

این خبرگزاری تاکید کرد که رییسی روز سه شنبه مسئولیت چهار ساله اش را پس از برگزاری مراسم تنفیذ از سوی آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران به طور رسمی آغاز کرد.

مراسم تنفیذ ریاست جمهوری سه شنبه گذشته در حسینه امام خمینی (ره) برگزار و امروز مراسم تحلیف با حضور رییس قوه قضاییه، مقامات کشوری و لشکری و مهمانان خارجی در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی، مراسم تحلیف رییس جمهور باید در محل مجلس باشد و او در جلسه علنی و در حضور نمایندگان و اعضای شورای نگهبان و در کنار رییس قوه قضاییه سوگند یاد کند.

رییس جمهوری پس از ادای سوگند، متن آن را در حضور رییس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان امضا می‌کند و متن سوگند به آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان تحویل می‌شود.

رییس جمهور بعد از مراسم تحلیف، طبق آیین‌نامه دو هفته زمان دارد تا نسبت به معرفی کابینه و برنامه وزرا به مجلس شورای اسلامی اقدام کند که پس از اعلام وصول در مجلس، به مدت یک هفته وزرا و برنامه‌های‌شان در دست ارزیابی قرار خواهند گرفت.

بازتاب مراسم تحلیف رئیس جمهوری در رسانه‌های غربی

بازتاب مراسم تحلیف رئیس جمهوری در رسانه‌های غربی

بازتاب مراسم تحلیف رئیس جمهوری در رسانه‌های غربی

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha