اعضای شوراهای اسلامی شهرهای بندرعباس مراسم تحلیف به جا آوردند

بندرعباس - ایرنا - تحلیف ۳۶ عضو ۶ شورای اسلامی شهرهای بندرعباس پنجشنبه شب در فرمانداری بندرعباس برگزار شد.

فرماندار بندرعباس درحاشیه تحلیف اعضای شوراهای ۲ شهر این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس قانون مدت فعالیت شوراهای اسلامی ۱۳ مرداد خاتمه یافت و برای اینکه شهرها برای ۲ روز پنجشنبه و جمعه که در هرمزگان تعطیل است بدون شورا نباشند مراسم تحلیف اعضای جدید شوراهای اسلامی بایستی برگزارشدتا فعالیت خود را آغاز کنند.

عزیزاله کناری ادامه داد: چنانچه آیین تحلیف روز شنبه، ۱۶ مرداد برگزار می‌شد ۶ شهر شهرستان بندرعباس بدون شورا می‌شدند.

وی اضافه کرد: آیین تحلیف و نشست شوراهای شهر و روستاها در روز جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به تفکیک هر شهر در راستای اجرای ماده ۱۸ قانون انتخاب شوراهای اسلامی انجام شد.

فرماندار بندرعباس افزود: ابتدا هیات رییسه سنی انتخاب و متن سوگند نامه را قرائت کرد، آنگاه نسبت به انتخاب رییس، نایب رییس و منشی شورای اسلامی شهر برابر قانون با رای مخفی اعضا برای مدت یک سال انجام شد.

کناری اظهار کرد: اعضای شوراهای اسلامی برابر قانون موظف‌اند به سرعت نسبت به انتخاب شهرداری جدید یا ابقا شهردار موجود یا تعریف سرپرست تا تعیین شهردار اقدام کنند.

وی یاد آور شد: بندرعباس دارای ۶ شهر است که شورای شهر بندرعباس ۱۱ نفره و بقیه شهرها پنج نفره است که امروز ۳۶ نفر عضو شوراهای اسلامی شهرهای این شهرستان مراسم تحلیف را به جا آوردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha