امید ایران به پیکارهای ٢ آزادکار در پانزدهمین روز بازی ها

توکیو- ایرنا- ایران چهاردهمین روز بازی ها را با نقره حسن یزدانی و از دست دادن برنز رضا اطری در کشتی آزاد پایان داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در چهاردهمین روز بازی های المپیک توکیو در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک و ۲ طلا، یک نقره و یک برنز جهان مقابل دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان از آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل حریف آمریکایی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

قبل از یزدانی، رضا اطری در رده‌بندی وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف توماس گیلمان دارنده نقره پیکارهای جهانی از آمریکا رفت و با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و نتوانست مدال برنز بگیرد و در رده پنجم المپیک قرار گرفت.

امیرحسین زارع  دیگر آزادکار کشورمان در وزن ۱۲۵ کیلو هم با شکست مقابل گنو پتریاشویلی از گرجستان از صعود به فینال بازماند و به دیدار رده‌بندی رفت.

زارع فردا (جمعه) ساعت ١٣:٤٥ دقیقه به وقت تهران باید برای کسب مدال برنز با برنده کشتی میان دیالدین عبدالمطلب از مصر و ژی وی دنگ از چین کشتی بگیرد.

همچنین امروز با وزن‌کشی و قرعه‌کشی مسابقات کشتی آزاد در ۲ وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم المپیک توکیو نمایندگان ایران رقیبان خود را شناختند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی فردا ساعت ١١:٣٠ به وقت ژاپن در دور نخست با هایتهم داخلاوی از تونس کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده مسابقه امازار آکماتالیف از قرقیزستان و باجرانگ دارنده مدال نقره جهان از هند می‌رود.در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند که حاجی‌علی‌اف قهرمان جهان از جمهوری آذربایجان در گروه قیاسی است.
در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز محمدحسین محمدیان در دور نخست به مصاف الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان عبدالرشید سعدالله‌یف قهرمان المپیک و جهان از روسیه و شریف شریف‌اف قهرمان المپیک و جهان از جمهوری آذربایجان می‌رود. در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند.

دور مقدماتی رقابت ها ساعت 6:30 صبح به وقت تهران و فینال ساعت ١٣:٤٥ دقیقه به وقت تهران برگزار می شود.

همچنین نخستین روز رقابت های کاراته هم امروز برگزار شد و بهمنیار رقابت خود را در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم نتوانست به نیمه نهایی راه یابد و از دور بازی ها حذف شد.

کاروان ایران تاکنون ٢ مدال طلا و یک برنز  و ٢نقره کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha