رکورد دهگانه مردان المپیک شکست

تهران- ایرنا- در ادامه رکوردشکنی‌ها در مسابقات دو و میدانی المپیک توکیو، رکورد المپیک در ماده دهگانه مردان هم شکسته شد.

به گزارش ایرنا، عصر امروز و در ادامه مسابقات دو و میدانی بازی‌های المپیک توکیو فینال ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی و ۴۰۰ متر مردان و پرش بانیزه زنان برگزار شد و رقابت‌های دهگانه مردان و هفتگانه زنان نیز به پایان رسید. ایتالیا،‌ باهاماس، آمریکا، کانادا و بلژیک مدال‌های طلای این پنج ماده را از آن خود کردند.

در ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی مردان، ماسیمو استانو از ایتالیا با زمان یک ساعت و ۲۱ دقیقه و ۵ ثانیه به خط پایان رسید و سومین طلای کشورش در رشته دو و میدانی المپیک توکیو را به دست آورد. کوکی ایکدا و توشیکازو یامانیشی هر ۲ از ژاپن با ۹ و ۲۳ ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول، مدال‌های نقره و برنز این ماده را از آن خود کردند.

رکورد دهگانه مردان المپیک شکست

کتی ناگئوتی با پرشی به ارتفاع ۴ متر و ۹۰ سانتی‌متر قهرمان ماده پرش بانیزه المپیک توکیو شد. آنژلیکا سیدروا نفر اول رده‌بندی جهانی از روسیه که شروع خوبی در مسابقه امروز داشت، در نهایت نتوانست به رکوردی بهتر از ۴ متر و ۸۵ سانتی‌متر برسد و نقره گرفت. هولی بردشاو از بریتانیا هم با همین رکورد ولی به دلیل خطای بیشتر، در رده سوم ایستاد.

رکورد دهگانه مردان المپیک شکست

در ۴۰۰ متر مردان، استیون گاردینر از باهاماس در ۴۳ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه به خط پایان رسید و طلای این ماده را از آن خود کرد. آنتونی خوزه زامبرانو از کلمبیا با ۴۴ ثانیه و ۸ صدم ثانیه نقره گرفت و کیرانی جیمز از گرنادا با ۴۴ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه به مدال برنز رسید.

رکورد دهگانه مردان المپیک شکست

مسابقات ۲ ماده دهگانه مردان و هفتگانه زنان هم پس از ۲ روز رقابت به پایان رسید و مدال‌آوران مشخص شدند.

در دهگانه دامیان وارنر از کانادا با ۹۰۱۸ امتیاز قهرمان شد و رکورد المپیک را هم شکست. رکورد پیشین المپیک ۸۸۹۳ امتیاز و در اختیار اشتون ایتون از آمریکا بود که در المپیک ریو به ثبت رسید. کوین میر از فرانسه و اشلی مولونی از استرالیا هم به ترتیب با ۸۷۲۶ و ۸۶۴۹ امتیاز نقره و برنز این ماده را از آن خود کردند.

در هفتگانه هم مدال طلا به نفیساتو تیام از بلژیک رسید که ۶۷۹۱ امتیاز گرفت. آنوک وتر و اما اوستروگل هر ۲ از هلند به ترتیب با ۶۶۸۹ و ۶۵۹۰ امتیاز مدال‌های نقره و برنز این ماده را به دست آوردند.

تاکنون مدال‌های ۳۲ ماده از رشته دو و میدانی المپیک توکیو توزیع شده است. آمریکا با ۵ طلا، ۱۱ نقره و ۴ برنز موفق‌ترین کشور در این رشته به حساب می‌آید و جامائیکا با ۳ طلا، یک نقره و ۳ برنز و لهستان با ۳ طلا و ۳ برنز در رده‌های بعدی هستند.

در مسابقات فردا فینال ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی، پرتاب نیزه، ۴۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر امدادی زنان و ۵۰ کیلومتر پیاده‌روی، ۵۰۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر امدادی مردان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha