تردد کامیون‌های ترانزیتی در پایانه مرزی میرجاوه بی‌وقفه انجام می‌شود

زاهدان-ایرنا- مدیر پایانه مرزی میرجاوه سیستان و بلوچستان گفت: تردد کامیون‌های ترانزیتی در این پایانه مرزی مهم بین ایران و پاکستان بی‌وقفه در حال انجام است و با توجه به ظرفیت محدود پذیرش کامیون در تفتان پاکستان بدلیل افزایش زمان تشریفات اداری روزانه به طور متوسط ۵۰ دستگاه کامیون خروج انجام می‌شود.

حسینعلی شاه کرم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکذیب برخی اخبار در زمینه اعتصاب رانندگان  ترانزیت در پایانه مرزی میرجاوه اظهارداشت: از هفته گذشته شاهد کندی تردد کامیون‌های ترانزیتی در این پایانه مرزی هستیم که علت این امر نیز نصب باسکول از سوی مسوولان دولت پاکستان در آن سوی مرز و انجام بخش قابل توجه امورات وزنه گیری کامیون ها بجای تمام خودکار به صورت دستی است.
وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، وزارت امورخارجه در حال رایزنی برای رفع این مشکل با مقامات دولت پاکستان است تا سرعت مبادلات مرزی دو کشور همچون گذشته شتاب گیرد.
مدیر پایانه مرزی میرجاوه تاکید کرد: با وجود این مشکل همچنان روزانه بخش قابل توجهی از کامیون های ترانزیتی در این پایانه مرزی در حال مبادله کالا بین دو کشور دوست و همسایه پاکستان هستند.
شاه کرم با اشاره به اهمیت پایانه مرزی میرجاوه گفت: این پایانه‌ مرزی از اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور پاکستان برخوردار است.
وی ترانزیت کالا را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: تمام تلاش مجموعه این اداره کل با هماهنگی مسوولان استانی و کشوری بر توسعه و روان سازی صادرات و واردات کالا در پایانه مرزی میرجاوه است چرا که روابط اقتصادی دو کشور با سابقه دیرینه همواره به بهترین نحو تداوم داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha