همکاری تهران - مسکو عاملی بازدارنده مقابل یک جانبه گرایی است

تهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه همکاری ایران و روسیه می‌تواند عاملی موثر و بازدارنده در برابر یکجانبه گرایی باشد، ابراز امیدواری کرد سند جامع همکاری میان ۲ کشور برای گسترش حداکثری همکاری‌ها نهایی شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر پنج شنبه در دیدار "ویاچسلاو ولودین رییس مجلس دومای دولتی روسیه، حجم تعاملات ایران و روسیه را خوب، اما ناکافی توصیف کرد و گفت: مناسبات تهران-مسکو باید وارد یک دوره جدید شده و برای توسعه همه جانبه آن گام های اساسی برداشته شود.

رییس دولت سیزدهم با یادآوری اینکه مانعی برای گسترش همه جانبه روابط دو کشور وجود ندارد، اظهارداشت: از پیشرفت و رشد اقتصادی روسیه در راستای خوداتکایی خرسند بوده و مصمم هستیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را با هدف ارتقای تاب آوری در برابر تکانه‌های اقتصادی به ویژه تحریم‌های ظالمانه آمریکا و اروپا به نحو احسن اجرا کنیم.

ویاچسلاو ولودین رییس مجلس دومای دولتی روسیه نیز در این دیدار با ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت خود و ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور برای دولت سیزدهم و رییس جمهوری اسلامی ایران بر لزوم ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور در همه زمینه ها تاکید کرد.

وی همچنین آمادگی پارلمان روسیه برای نقش‌آفرینی در این راستا اعلام و تصریح کرد: پیشنهاد شما برای نهایی کردن سند همکاری‌های جامع ایران و روسیه  را به رییس جمهوری منتقل می کنم.

رییس دومای دولتی روسیه با بیان اینکه کشورش همواره حامی گسترش روابط با ایران در عرصه های مختلف بوده است، خاطرنشان کرد: روابط دو کشور هنوز با سطح مطلوب فاصله دارد و بنده نیز به سهم خود تلاش خواهم کرد در چارچوب روابط پارلمانی با ایران، سیاست ارتقای سطح روابط را تسریع کنیم.

ولودین گفت: تحریم ها علیه ایران و روسیه با هدف تضعیف کشورهای ما وضع شدند، اما ما در کنار هم  برای گسترش تعاملات و پیشرفت بر این موانع غلبه خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha