حال و هوای مجلس ساعتی پیش از آغاز مراسم تحلیف

تهران-ایرنا-مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در حالی ساعتی دیگر آغاز می شود که بیش از ۱۷۰ خبرنگار، تصویربردار و عکاس از رسانه های داخلی و خارجی این رویداد مهم را پوشش خبری می دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اصحاب رسانه از ساعت ۱۲ ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی حضور یافته و منتظر آغاز مراسم تحلیف رییس جمهور سیزدهم هستند، از ساعتی پیش خیابان های منتهی به مجلس شورای اسلامی برای تردد وسایل نقلیه بسته شده و فقط وسایل نقلیه ای که کارت تردد دارند می توانند وارد محوطه مجلس شورای اسلامی شوند.

ورودی های مجلس شورای اسلامی مزین به فرش قرمز شده و میهمانان مراسم تحلیف از روی فرش قرمز وارد مراسم تحلیف می شوند، اما جایگاه خبرنگاران حال و هوای دیگری دارد بیش از ۱۷۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار از رسانه های داخلی و خارجی در جایگاه خبرنگاران مجلس شورای اسلامی حضور دارند، تعدادی از آنان در حال مصاحبه با رسانه های خارجی و تعدادی دیگر مشغول گفت وگو با یکدیگر هستند.

در این میان جمعی از خبرنگاران نیز در حال مخابره اخبار مربوط به حواشی این مراسم و گفت وگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند.

قبل از آغاز مراسم تحلیف، مسابقه کشتی حسن یزدانی از مانیتورهای مجلس شورای پخش شد که با شور و اشتیاق و همراهی خبرنگاران و عکاسان مواجه شد.

میهمانان خارجی و داخلی مراسم تحلیف از ساعتی پیش در حال ورود به مجلس شورای اسلامی هستند و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از آنان استقبال می کنند.

در ساعت ۴:۳۰ دقیقه درب مجلس به روی خبرنگاران باز شد، در حالی که هنوز مراسم آغاز نشده و میهمانان در جایگاه های خود مستقر نشدند خبرنگاران، عکاسان و فیلمبرداران در جایگاه های خود مستقر شدند.

جایگاه هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با گل هایی به رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران مزین شده و سه ردیف صندلی به صندلی های ابتدایی مجلس شورای اسلامی اضافه شده که این صندلی ها برای میهمانان در نظر گرفته شده است، همچنین یک ردیف صندلی در انتهای مجلس تعبیه شده است.

هنوز مراسم به صورت رسمی آغاز نشده ولی گروه تواشیحی در صحن علنی مجلس در حال تمرین هستند، همچنین گروه ارکستر سمفونیک ارتش جمهوری اسلامی که قرار است در مراسم اجرا داشته باشند در محل جایگاه خبرنگاران مستقر شده اند.

پرچم کشورهای حاضر در این مراسم در اطراف صحن علنی مجلس شورای اسلامی تعبیه شده است، جمعی از میهمانان خارجی مراسم تحلیف در جایگاه خبرنگاران مجلس شورای اسلامی مستقر شدند.

بر اساس آمار اعلام شده تا این لحظه ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور برای حضور در مراسم تحلیف اعلام آمادگی کردند؛ از بین این مقامات ۱۰ رییس کشور در تراز سران کشورها، ۲۰ رییس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزرای دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیأت‌های پارلمانی در این مراسم یافتند. همچنین روسای مقامات ۱۱ سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای، نماینده‌ دبیرکل سازمان ملل، رییس اوپک و مقاماتی از IPU، اتحادیه اروپا، اوراسیا، اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی و آسیایی، سازمان اکو، سیکا و D۸ برای حضور در این مراسم دعوت شدند و حضور دارند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha