سیاست قطعی ایران گسترش روابط با همسایگان است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه با تمجید از روابط محترمانه، دوستانه و نزدیک دو کشور ایران و کویت تاکید کرد که سیاست قطعی ایران، گسترش روابط با همسایگان است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه کویت که برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی به تهران سفر کرده، ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در دیدار باهمتای ایرانی خود در خصوص روابط دوجانبه و آخرین وضعیت مسائل منطقه و دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کویت ‌در این ملاقات ضمن تبریک مجدد انتخاب آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، بر عزم کشور متبوعش برای گسترش همه جانبه روابط تاکید و خواستار رایزنی‌های بیشتر دو کشور در حوزه مسائل منطقه‌ای و بین المللی شد. 

احمد ناصر المحمد الصباح با ارج‌نهادن بر مساعی هشت ساله ظریف، ابتکارات مطروحه از سوی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری‌های منطقه‌ای در خلیج فارس را با اهمیت توصیف کرد.

محمدجواد ظریف نیز در این ملاقات با تمجید از روابط محترمانه، دوستانه و نزدیک دو کشور ایران و کویت، ضمن مرور تلاش‌های گسترده انجام شده برای ارتقا روابط فی‌مابین، از تداوم و ارتقاء این تلاش‌ها در دولت آیت‌الله رییسی در چارچوب سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با همسایگان خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha