منتخبان شوراهای اسلامی با خدمت صادقانه به اعتماد مردم پاسخ مثبت بدهند

همدان- ایرنا_ فرماندار ویژه شهرستان ملایر با اشاره به آغاز بکار ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: مردم با وجود تمامی مشکلات اقتصادی پای صندوق‌های رای آمده و حماسه آفریدند، لذا ضروری است منتخبان شوراها نیز با خدمت صادقانه و خالصانه به این اعتماد و حضور پرشور پاسخی مثبت و شایسته بدهند.

به گزارش ایرنا؛ «قدرت الله ولدی» روز پنجشنبه در آیین تحلیف اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای تابعه شهرستان ملایر، افزود: ️شوراهای اسلامی باید رعایت مُر قانون، عدل و انصاف را سرلوحه کار خود قرار دهند و از خرد جمعی و تجارب بزرگان برای انجام بهینه امور استفاده کنند.

وی ️انتخاب شهردار را مهمترین وظیفه شوراهای اسلامی دانست و افزود: تصمیم‌گیرنده شما هستید و کسی حق دخالت در کار و انتخاب شما ندارد.

ف️رماندار ویژه ملایر خطاب به اعضای شوراها تاکید کرد: طبق قانون در تصویب بودجه شهرداری، عملکرد شهردار و مجموعه شهرداری و اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها نظارت جدی داشته باشید.

و️لدی با تاکید بر اینکه در تمامی حوزه‌ها ورود جدی داشته باشید تا بتوانید خدمات بهتر و صادقانه‌تری به مردم ارایه دهید، ادامه داد: ️در دوره پنجم شوراهای اسلامی، ۶ شهر تابعه ملایر در استخدامی‌ها و جلوگیری از اعمال فشار در بدنه شهرداری خوب عمل کردند و در این دوره نیز شوراهای اسلامی شهر در زمینه استخدامی‌ها به صورت جدی ورود کنند.

و️ی تاکید کرد: از هم اکنون با تلاش شوراهای اسلامی و شهرداران، شهرها باید از وضعیت فعلی و رزومرگی خارج شوند و هیچگونه کوتاهی در عمران، آبادانی و مبلمان شهری پذیرفته نیست.

و️لدی با بیان اینکه تمام مجموعه شهرستان در راستای اجرای قانون، پشتیبان شوراهای اسلامی هستند، گفت: در نامگذاری معابر، خیابان‌ها و میادین شهرها از اسامی شهدا، علمای بزرگوار و بزرگان و مفاخر شهر استفاده کنید.

منتخبان شوراهای اسلامی با خدمت صادقانه به اعتماد مردم پاسخ مثبت بدهند

به گفته فرماندار ویژه ملایر، در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر از ۱۹۵ نفر ثبت‌نامی، ۱۶۵ نفر در شهرستان ملایر تایید صلاحیت شدند که با رای مردم، ۳۲ نفر در ۶ شهر تابعه این شهرستان انتخاب شدند که ۱۸ نفر آنها عضو جدید و ۱۸ نفر از اعضای دوره پنجم شورای اسلامی هستند.

ولدی اظهار داشت: در شهر ملایر ۱۰۶ نفر به رقابت پرداختند که ۵۴ هزار و ۸۷۳ رای در ۹۰ شعبه اخذ شد و در سامن ۱۲ نفر به رقابت پرداختند که در مجموع یک‌هزار و ۸۷۳ رای در چهار شعبه به صندوق ریخته شد و در اسلامشهر آق‌گل نیز هفت نفر رقابت کردند که یک‌هزار و ۱۱۳ برگ رای از سه شعبه اخذ شد.

وی ادامه داد: در شهر جوکار ۱۷ داوطلب به رقابت پرداختند که یک‌هزار و ۶۹۸ رای ۲ شعبه اخذ شد، در شهر ازندریان ۹ داوطلب وارد رقابت شدند که در ۶ شعبه اخذ رای سه هزار و ۱۷۴ رای اخذ شد و در شهر زنگنه نیز ۱۴ نفر به هم به رقابت پرداختند که در مجموع ۵۰۲ برگ رای در یک شعبه اخذ شد.

امام جمعه ملایر نیز در این آیین، توفیق خدمت به مردم را یک توفیق الهی دانست و اظهار داشت: بسیاری از مواقع امکانات، موقعیت اجتماعی، مقبولیت و محبوبیت و نفوذ معنویت در دل و جان وجود دارد، اما توفیق خدمت به مردم نصیب هر کسی نمی‌شود.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری با بیان اینکه این توفیق نصیب شوراهای اسلامی شهر در ششمین دوره شده است، افزود: از نگاه امیرالمومنین(ع) مردم ستون دین هستند، کاری کنید که ستون دین همواره تقویت شده باقی بماند.

امام جمعه ملایر ادامه داد: پرشور، پرانرژی و باانگیزه بالا و خستگی‌ناپذیر به مردم خدمت کنید و هیچ عاملی نباید اراده شما را سست کند.

وی اجرای عدالت در توزیع امکانات در مناطق محروم و مرفه‌نشین شهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: شورای اسلامی شهر نسبت به مجموعه شهرداری و شهردار به مثابه شورای نگهبان است و باید عملکرد و فعالیت آنها را رصد کند.

دادستان عمومی و انقلاب ملایر نیز در این آیین تاکید کرد: شوراهای اسلامی بدون پرداختن به حاشیه‌ها، بر مبنای قانون به وظایف خود عمل کنند.

«مسلم سلگی» افزود: دستگاه قضایی خود را موظف به حمایت از اقدامات قانونی شوراهای اسلامی می‌داند، اگرچه ممکن است در اجرای قانون با ناملایماتی برخورد کنید.

رییس دادگستری ملایر نیز حرکت بر مدار قانون تنها انتظار دستگاه قضایی از منتخبان شوراهای اسلامی دانست و اظهار داشت: منتخبان شوراهای اسلامی از تجربیات شوراهای سابق و کارشناسان حقوقی کمک بگیرند و با نیت خدمت به مردم و توسعه شهرها و بخش‌ها تلاش کنند.

«سعید احمدی‌فر» با بیان اینکه امروز مردم تشنه خدمت، آبادانی و عمران هستند، افزود: اعضای شوراهای اسلامی در انتخاب شهردار، فردی را انتخاب کنند که قصد خدمت و توسعه دارند و این دوره را دوره خدمت، آبادانی، تلاش و ایجاد نشاط برای مردم قرار دهید.

به گزارش ایرنا، آیین تحلیف ششمین دوره شوراهای اسلامی ۶ شهر ملایر، ازندریان، جوکار، سامن، زنگنه و اسلامشهر آق‌گل در فرمانداری ملایر برگزار شد که پس از قرائت سوگند اعضای شورا و برگزاری انتخابات، اعضای هیات رئیسه شوراهای اسلامی ۶ شهر تابعه این شهرستان انتخاب شدند.

در این آیین، حجت‌الاسلام علی سبزینی به عنوان رئیس شورای شهر ملایر، مظاهر روزبهانی نائب رئیس، عباس جوکار به عنوان منشی، حجت‌الاسلام احمد چهاردولی سخنگو و حامد چهاردولی به عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند، همچنین «حسین بابایی» نیز سرپرست شهرداری ملایر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha