۱۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84427559
۴ نفر

برچسب‌ها

ترکیب هیات رییسه شورای شهر سبزوار مشخص شد

سبزوار- ایرنا- اعضای هیات رییسه ششمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار روز پنجشنبه طی نشستی با حضور فرماندار ویژه این شهرستان مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار "امین الله مظلوم" را به عنوان رییس و علی  ارغیانی را به عنوان نایب رییس شورا، حسین بروغنی را به عنوان خزانه دار و غلامعلی صبوری زاده را به عنوان منشی برای مدت یک سال انتخاب کردند.

رییش شورای اسلامی شهر سبزوار پس از این انتخاب گفت: بنای شورای ششم بر وحدت و همدلی است و تلاش داریم این همراهی را برای رفع مشکلات شهروندان و توسعه شهری حفظ کنیم.

امین الله مظلوم افزود: شفافیت در عمل سرلوحه کار شورا قرار دارد و ضمن برقراری تعامل و پاسخگویی با خبرنگاران از رسانه ها نیز انتظار داریم در انعکاس اخبار و اطلاعات شفاف و صادق باشند.

وی ادامه داد: شورای شهر از جعفر صائمی نسب سرپرست شهرداری و شهردار منتخب حمایت می کند و با توجه به این که وظیفه اصلی شورا کار نظارتی است لذا در امور اجرایی شهرداری و کار شهردار دخالتی نخواهیم کرد.

پیش از این انتخاب اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار سوگند خوردند آنگاه معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: انتظار از شورای اسلامی دوره ششم این شهر حرکت صادقانه، اخلاق مدار و دین باورانه با رویکرد عدالت اجتماعی و توسعه متوازن است.

سیدمجتبی علوی مقدم افزود: اعضای شورای شهر با مطالعه دقیق وظایف، دستورالعمل ها و شرح وظایف با حرکت در چارچوب سیاست های شهری و برنامه‌ریزی شده گام های موثری در موفقیت مدیریت شهری بردارند.

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر به مناطق حاشیه این شهر توجه ویژه ای داشته باشند و در کنار بازآفرینی و اجرای طرحهای عمرانی و توسعه خدمات به توانمندسازی اقتصادی این محلات نیز اهتمام داشته باشند.

فرماندار ویژه سبزوار افزود: از ابتدای سال جاری با ورود میدانی و پای کار آمدن دستگاه‌های اجرایی نگاه ویژه ای به مناطق حاشیه شهر سبزوار شده است و در گام نخست با اختصاص اعتبار از طریق وزارت نیرو مشکلات حوزه برق این محلات رفع می شود.

علوی مقدم افزود: با هدف تسریع بازآفرینی محلات هدف شهر سبزوار مقرر شده دستگاههای اجرایی شهرستان حدود یک سوم اعتبارات خود را به این مناطق اختصاص دهند.

وی با اشاره حرکت نظام مند هماهنگ برای مدیریت واحد شهری گفت: تمامی برنامه های دستگاه‌های خدمات رسان باید به تایید شورای شهر برسد در غیر این صورت  در کمیته برنامه ریزی سال آینده شهرستان اعتباری برای آن دستگاه تصویب نمی شود.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: این نهاد نه شورای شهرداری بلکه متولی اقتصاد، فرهنگ، بهداشت، محیط زیست، فضای سبز و مشکلات اصناف است.

علوی مقدم افزود:  چنانچه شورای شهر برای پیشبرد امور مدیریت شهری از مدیران دستگاه‌های اداری دعوت کند آن مدیران موظف به حضور در شورا هستند چرا که این حق شورا و مردمی است که  پارلمان محلی را انتخاب کرده اند.

 امین الله مظلوم، حسین بروغنی، غلامعلی صبوری زاده، علی ارغیانی، ابراهیم ابراهیم نژاد، ذبیح الله آرمین، وحید ملوندی نیکو، رضا روشنفکر و حسن ساجدی فر ۹ عضو ششمین دوره  شورای اسلامی شهر سبزوار هستند.

شهر ۲۵۰ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha