برای مناسبات تهران و بغداد جایگاه ویژه و ممتازی قائل هستیم

تهران- ایرنا- رییس دولت سیزدهم در دیدار رییس شورای عالی قضایی عراق گفت: برای مناسبات و همکاری‌های تهران و بغداد جایگاه ویژه و ممتازی قائل هستیم و تقویت روابط با عراق در اولویت سیاست خارجی ایران قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سیدابراهیم رییسی در دیدار فائق زیدان رییس شورای عالی قضایی عراق با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و عراق از اشتراکات دینی، مذهبی، تاریخی و فرهنگی گسترده‌ای برخوردارند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ مانع و محدودیتی برای توسعه روابط با عراق در زمینه‌های مختلف ندارد.

رییس جمهوری همچنین با گرامیداشت یاد و رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس در مبارزه با تروریسم و تلاش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه، تصریح کرد: دولت آمریکا به صراحت مسوولیت این جنایت بزرگ را بر عهده گرفت و این کار به طور عملی یک اقدام تروریستی دولتی بود و باید در مقابل افکار عمومی جهان و تاریخ پاسخگو باشند.

فائق زیدان رییس شورای عالی قضایی عراق در این دیدار با تبریک انتخاب آیت الله رئیسی، گفت: یقین داریم با حضور شما در جایگاه ریاست جمهوری، روابط تهران و بغداد در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و حقوقی شتاب مضاعفی خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha