شکست دوباره برابر تیلور؛ یزدانی مدال نقره المپیک را به گردن آویخت

توکیو - ایرنا - «حسن یزدانی» آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان در مبارزه فینال این وزن در بازیهای المپیک توکیو با شکست برابر «دیوید تیلور» آمریکایی صاحب مدال نقره شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسابقه‌های رده‌بندی و فینال ۲ وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد در بازی‌های المپیک توکیو از ساعت ۱۵ به وقت تهران آغاز شد.

در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک و ۲ طلا، یک نقره و یک برنز جهان مقابل دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان از آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل حریف آمریکایی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

حسن یزدانی مانند همیشه با پرش‌های بلند خودش گام به تشک کشتی گذاشت. تیلور در همان ابتدای کشتی به پاهای یزدانی حمله کرد و ره به جایی نبرد. دو حریف با دستان قدرتمند خود به سر و زیر بغل یکدیگر می‌زدند و در ادامه به دلیل فعالیت بیشتر یزدانی، داوران اخطار ۳۰ ثانیه را به تیلور دادند او نتوانست امتیازی بگیرد و نماینده پرافتخار کشورمان یک امتیاز کسب کرد.

تیلور چندین مرتبه قصد دیگر زیرگیری داشت که با واکنش به موقع یزدانی مواجه شد و دست‌ها و حرکات تیلور را در تایم نخست به طور کلی کنترل و از کار انداخته بود.

در تایم دوم تیلور دوباره قصد زیرگیری داشت و مانند گذشته با خیمه‌های سنگین یزدانی مواجه شد و نماینده کشورمان مانند گذشته در این وضعیت اقدام به کنده‌کشی نکرد. تیلور بدلکار قهاری است که در ۲ مبارزه گذشته با یزدانی امتیاز گرفته بود. در ادامه یک بار دیگر حریف خود را به بیرون برد و امتیاز دوم را گرفت.

تیلور در ادامه با یک زیرگیری سریع ۲ امتیاز از یزدانی گرفت و کشتی را به تساوی کشاند. یزدانی یکبار دیگر با دستانش را زیر کتفان حریف پرقدرتش گذاشت او را به بیرون از کشتی هدایت کرد و امتیازات خود را به ۳ رساند. در ۴۰ ثانیه به پایان کشتی تیلور دوباره به پاهای یزدانی حمله کرد و یکبار دیگر با خیمه سنگین آزادکار کشورمان مواجه شد. متاسفانه اتفاقی که نباید می‌افتاد در ۱۶ ثانیه به پایان کشتی رخ داد و تیلور یکبار دیگر به پاهای یزدانی حمله کرد و با زیرگیری ۲ امتیاز گرفت و در ثانیه‌های پایانی مبارزه را با نتیجه ۴ بر ۳ تبدیل کرد و صاحب مدال طلای المپیک شد.  

هر چند یزدانی در این مبارزه حریف خود را کنترل کرد اما برنامه‌ای برای حمله و زیرگیری از حریف نداشت و این تیلور بود که به دفعات مکرر به پاهای نماینده کشورمان حمله کرد.

یزدانی پیش از این در جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه و پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۷ پاریس نیز مقابل این حریف قدرتمند آمریکایی مغلوب شده بود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دور نخست «جاورایل شاپیف» از ازبکستان را ۱۱ بر ۲ شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

قهرمان جهان و المپیک در مرحله بعد به مصاف استفان ریچموت دارنده مدال برنز جهان از سوئیس رفت که در کمتر از ۲ دقیقه او را ۱۲ بر یک شکست داد.

یزدانی در مرحله نیمه نهایی مقابل آرتور نایفونوف از روسیه (برنز قهرمانی جهان/ ۳ طلای قهرمانی اروپا/ برنز امیدهای جهان) قرار گرفت و ۷ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.

لحظاتی قبل رضا اطری در رده‌بندی وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف توماس گیلمان دارنده نقره پیکارهای جهانی از آمریکا رفت و با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و نتوانست مدال برنز بگیرد و در رده پنجم المپیک قرار گرفت.

در مبارزه‌های امروز و در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع با شکست مقابل گنو پتریاشویلی از گرجستان از صعود به فینال بازماند و به دیدار رده‌بندی رفت. زارع فردا (جمعه) باید برای کسب مدال برنز با برنده کشتی میان دیالدین عبدالمطلب از مصر و ژی وی دنگ از چین کشتی بگیرد.

مصطفی حسین‌خانی آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم با شکست مقابل کایل داک دارنده مدال طلای جهان از آمریکا از دور رقابت‌ها حذف شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha