خبرنگاران قزوین باید با دوری از حاشیه به متن موضوعات توجه کنند

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران قزوین باید با هدف توسعه و پیشرفت این استان با دوری از مسائل حاشیه‌ای به متن موضوعات و ظرفیت‌های بالقوه توجه کنند.

لطف الله سیاهکلی روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین برای تبریک به مناسبت روز خبرنگار، افزود: خبرنگاران اگرچه باید نسبت به تمامی اتفاقات استان قزوین اشرافیت داشته باشند، اما نقش تبیینی آن‌ها در پرداختن به موضوعات نباید از قلم بیافتد.

وی اضافه کرد: امروز رسانه‌ها وظیفه دارند با نگاهی عمیق به موضوعات در راستای اعتلا و رفع نواقص برآمده و از انعکاس تک بعدی مطالب و موضوعات دوری کنند.

سیاهکلی با بیان اینکه در سال  تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها باید نگاه ویژه‌ای در رسانه‌های استان قزوین اعمال شود، اظهار داشت: قزوین به لحاظ نیروی انسانی و داشتن ظرفیت‌های تولید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، دامداری و شیلات باید همواره مورد توجه ویژه قرار گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت : اعتقاد من این است که اگر حضور رسانه در جامعه کمرنگ شود، برخی از مدیران در خواب غفلت فرو خواهند رفت و اینجاست که خبرنگار با مطالبه گری خود به روند اقدامات دولتی سرعت می‌بخشد.

سیاهکلی در پایان از زحمات و انعکاس و انتشار خبرهای ایرنا در حوزه‌های مختلف تقدیر و تشکر کرد و برای خبرنگاران این حوزه آرزوی صحت و سلامتی کرد.

خبرنگاران قزوین باید با دوری از حاشیه به متن موضوعات توجه کنند

مطالبه گری در حوزه رسانه به فراموشی سپرده شده است

علی حیدری رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین نیز در این دیدار گفت: مطالبه گری رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف استانی موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه به فراموشی سپرده شده است.

وی اضافه کرد: طرح چشمه نور و افزایش بودجه از جمله اقدامات بسیار درخشان در استان قزوین بود که با همت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استان رقم خورد و اینجاست که خبرنگاران باید با تولید محتوای خود به تببین آن اقدام کنند.

حیدری تاکید کرد که رسانه ها استان قزوین باید به دنبال اثرگذاری در جامعه باشند و بتواند نقش موثری در جریان سازی ایفا کند.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین گفت : در شرایطی که بیشتر رسانه‌ها از فضای تولید محتوا دور شده و به سمت بازنشر اخبار رفته‌اند، خبرگزاری جمهوری اسلامی روی تولیدات، تحلیل‌ها و برآوردهای اجتماعی و سیاسی متمرکز شده است.

محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)در سال ۱۳۷۷ درمزار شریف افغانستان بدست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

شهید صارمی خردادماه سال ۱۳۴۷ در یکی از روستاهای اطراف شهرستان بروجرد به دنیا آمد. وی تحصیلات عالی خود را تا سطح کارشناسی ارشد در رشته جغرافیای انسانی ادامه داد و موفق شد در سال ۱۳۷۴ با ارایه پایان نامه خود از دانشگاه شهید بهشتی در تهران فارغ التحصیل شود.
شهید صارمی در سال ۱۳۷۵ به افغانستان اعزم شد و در مدت حضور خود دراین کشور با احساس مسوولیت در قبال درد و رنج مرم ستمدیده از لحظات سخت و تاسف آور جنگ و بی خانمانی دراین کشور خبر و گزارش تهیه کرد.
صارمی، ۱۷ مردادماه سال ۱۳۷۷ به همراه ۹ دیپلمات ایرانی توسط نیروهای طالبان در افغانستان به درجه ی پرفیض شهادت نایل شد.
روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha